Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:32
Reklama

Gm. Krasnystaw: Awantura o zjazdy na posesje

Rozbudowa drogi wojewódzkiej w Zażółkwi jest od kilku lat wykonywana odcinkami po kilkaset metrów. Każdego roku są jakieś problemy. Obecne dotyczą zjazdów na posesje. Część osób nie potrafi zrozumieć, dlaczego teraz nie są budowane zgodnie z ukształtowaniem terenu, choć wcześniej dało się to zrobić.
Gm. Krasnystaw: Awantura o zjazdy na posesje

W ciągu kilku ostatnich lat w Rońsku i Zażółkwi udało się zrobić kilka kilometrów drogi. Każdego roku był inny wykonawca, ale zjazdy były profilowane do ukształtowania terenu.

- Okazuje się, że w tym roku zjazd na drogę publiczną ma mieć nie więcej niż 5 proc. spadku. Rozmawiałem z obecnym wykonawcą i inspektorem nadzoru. Obaj twierdzą, że w projekcie nie ma takiego zdania, żeby zjazdy budować do ukształtowania terenu. Zapowiadane jest jakieś spotkanie z przedstawicielami Urzędu Gminy Krasnystaw i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, ale nie wiem, jak to będzie wszystko wyglądało - mówi sołtys Jerzy Domański.

Dodaje, że niektóre uskoki mają nawet 70 cm wysokości. Uważa, że drogę i zjazdy robi się dla ludzi, a nie dla projektu.

- Nie da się wszystkiego zniwelować, bo na niektórych zjazdach przebiegają przyłącza energetyczne na sąsiednie działki. Istnieje również niebezpieczeństwo, że w zimie zamarznie nam woda - dodaje sołtys.

- Jeśli teraz wszystko będzie niżej, samochodem chyba trzeba będzie skakać. Gdybyśmy chcieli dostosować się do nowego podjazdu, to trzeba będzie wszystko zdzierać, razem ze znajdującymi się tutaj mediami? - zastanawia się pan Mirosław.

- Nie ma z kim rozmawiać. Ciągle słyszymy, że jest taki projekt i nic się nie da zrobić - mówi jedna z mieszkanek Zażółkwi.

Sekretarz gminy Krzysztof Gałan potwierdza, że pracownicy urzędu odbierają sygnały od niezadowolonych mieszkańców. Lokalny samorząd nie jest jednak gospodarzem tej inwestycji.

- Gmina Krasnystaw udzieliła pomocy finansowej samorządowi województwa lubelskiego na realizację tego zadania. Czekamy jednak na informację z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie o terminie spotkania w celu przeprowadzenia wizji lokalnej z udziałem wszystkich zainteresowanych osób i stron - informuje sekretarz.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama