Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Krasnystaw: Awantura o zjazdy na posesje

Rozbudowa drogi wojewódzkiej w Zażółkwi jest od kilku lat wykonywana odcinkami po kilkaset metrów. Każdego roku są jakieś problemy. Obecne dotyczą zjazdów na posesje. Część osób nie potrafi zrozumieć, dlaczego teraz nie są budowane zgodnie z ukształtowaniem terenu, choć wcześniej dało się to zrobić.
Gm. Krasnystaw: Awantura o zjazdy na posesje

W ciągu kilku ostatnich lat w Rońsku i Zażółkwi udało się zrobić kilka kilometrów drogi. Każdego roku był inny wykonawca, ale zjazdy były profilowane do ukształtowania terenu.

- Okazuje się, że w tym roku zjazd na drogę publiczną ma mieć nie więcej niż 5 proc. spadku. Rozmawiałem z obecnym wykonawcą i inspektorem nadzoru. Obaj twierdzą, że w projekcie nie ma takiego zdania, żeby zjazdy budować do ukształtowania terenu. Zapowiadane jest jakieś spotkanie z przedstawicielami Urzędu Gminy Krasnystaw i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, ale nie wiem, jak to będzie wszystko wyglądało - mówi sołtys Jerzy Domański.

Dodaje, że niektóre uskoki mają nawet 70 cm wysokości. Uważa, że drogę i zjazdy robi się dla ludzi, a nie dla projektu.

- Nie da się wszystkiego zniwelować, bo na niektórych zjazdach przebiegają przyłącza energetyczne na sąsiednie działki. Istnieje również niebezpieczeństwo, że w zimie zamarznie nam woda - dodaje sołtys.

- Jeśli teraz wszystko będzie niżej, samochodem chyba trzeba będzie skakać. Gdybyśmy chcieli dostosować się do nowego podjazdu, to trzeba będzie wszystko zdzierać, razem ze znajdującymi się tutaj mediami? - zastanawia się pan Mirosław.

- Nie ma z kim rozmawiać. Ciągle słyszymy, że jest taki projekt i nic się nie da zrobić - mówi jedna z mieszkanek Zażółkwi.

Sekretarz gminy Krzysztof Gałan potwierdza, że pracownicy urzędu odbierają sygnały od niezadowolonych mieszkańców. Lokalny samorząd nie jest jednak gospodarzem tej inwestycji.

- Gmina Krasnystaw udzieliła pomocy finansowej samorządowi województwa lubelskiego na realizację tego zadania. Czekamy jednak na informację z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie o terminie spotkania w celu przeprowadzenia wizji lokalnej z udziałem wszystkich zainteresowanych osób i stron - informuje sekretarz.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama