Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 23:22
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Seksbiznes rozbity. Stręczyciele aresztowani

Zorganizowana grupa przestępczą, czerpiąca korzyści z nierządu, rozbita. Jej członkowie werbowali kobiety i ułatwiali uprawianie prostytucji w mieszkaniach na terenie całego województwa lubelskiego. Wpadła 30-letnia kobieta oraz jej dwaj koledzy w wieku 24 i 46-lat. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani.
Seksbiznes rozbity. Stręczyciele aresztowani
Autor: Fot. KWP Lublin

Sprawę pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie prowadzą policjanci z zespołu do walki z handlem ludźmi wydziału kryminalnego KWP w Lublinie. Jak ustalili śledczy, działalność grupy polegała na werbowaniu kobiet, a następnie udostępnianiu im wynajętych mieszkań w celu świadczenia usług seksualnych.

Członkowie grupy zamieszczali ogłoszenia na portalach internetowych. Odbierali telefony od osób z całego województwa i nie tylko, zainteresowanych korzystaniem z usług seksualnych, oraz umawiali spotkania. Organizowali też transport, zapewniali ochronę oraz dostarczali kosmetyki i prezerwatywy. Połowa zarobionych przez kobiety pieniędzy za usługi seksualne wpływała do ich kieszeni.

Jak ustali policjanci grupa działała od stycznia do września.

- Zatrzymani to 30-letnia mieszkanka Puław oraz jej dwaj koledzy w wieku 24 i 46-lat. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy – informuje kom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

Czytaj także: Znaleźli kości podczas budowy drogi


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama