Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:02
Reklama
Reklama baner reklamowy

Chełm: Nagroda dla Niedźwiedzi Wschodu

Prezydent miasta zdecydował, która organizacja pozarządowa otrzyma nagrodę za wyróżniającą się działalność na rzecz społeczności lokalnej. Laureatem konkursu zostało stowarzyszenie zrzeszające motocyklistów.

Stowarzyszenie Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu to organizacja, której działalność postanowił docenić prezydent Jakub Banaszek. Wyróżnienie przyznane zostało za działalność motocyklistów w 2020 roku, choć na rzecz lokalnej społeczności działają od dawna. To także zwycięzcy konkursu Dobroczyńca Roku 2020 w mieście Chełm, który organizował Super Tydzień Chełmski. 

Stowarzyszenie organizuje na terenie miasta wiele akcji pomocowych, w tym m.in. MotoKroplę czy MotoMikołaje. Organizacja była też aktywna w czasie pandemii, przekazała ponad tysiąc maseczek do domu dziecka i oddziału dziecięcego chełmskiego szpitala. Większość członków od lat jest honorowymi dawcami krwi, także promują dzielenie się krwią i osoczem. W ubiegłym roku również zorganizowali kulig dla podopiecznych Domu Małych Dzieci. Na podobne wydarzenie zaprosili też podopiecznych Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie.

Czytaj również: Skazani za jatkę przed jednym z chełmskich sklepów

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama