Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pszczelarskie święto w Hańsku

Już w najbliższą niedzielę (18 lipca) Hańsk będzie gościł miłośników miodu podczas XVII Festynu „Dzień Pszczelarza”, poświęconego pamięci ks. Jana Dolinowskiego. W programie imprezy m.in. konferencja pszczelarska, targi i degustacja miodu, konkursy z nagrodami oraz występy. Gwiazdą wieczoru będzie formacja Daj To Głośniej, która fanom muzyki tanecznej dała się poznać z utworu pt. „Mama ostrzegała”.
Pszczelarskie święto w Hańsku
Autor: Fot. GOK w Hańsku

Festyn poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego (1814-1875), duszpasterza parafii unickich w Cycowie i Hańsku, kapłana i patrioty, wybitnego przyrodnika zasłużonego dla polskiego pszczelarstwa organizują: wójt gminy Hańsk, miejscowy Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie oraz Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie. Impreza rozpocznie się o godzinie 15 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Kościelna). Wcześniej – na godzinę 10, w sali widowiskowej GOK, zaplanowano konferencję pszczelarską „Podstawy genetyki i hodowli matek pszczelich we współczesnej pasiece”. Temat ten przedstawi Jerzy Demetraki-Paleolog. O godz. 13 w kościele parafialnym w Hańsku odprawiona zostanie msza święta. Dalsze uroczystości odbędą się na placu przy OSP.

Program Dnia Pszczelarza przedstawia się następująco:

10.00 – konferencja pszczelarska: „Podstawy genetyki i hodowli matek pszczelich we współczesnej pasiece” (sala widowiskowa GOK)

13.00 – msza święta w kościele parafialnym, złożenie kwiatów przy pomniku ks. Jana Dolinowskiego

15.00 – wystąpienia okolicznościowe (plac przy OSP, ul. Kościelna)

- targi miodu i artykułów pszczelarskich

- degustacja miodów i wypieków miodowych

- ogłoszenie konkursów: „Wiedzy o pszczole”, „Wypieki miodowe”, „Najsmaczniejszy miód z pasieki”, konkurs plastyczny „Pomagamy pszczołom”

- występy artystyczne zespołów lokalnych

17.00 – zwiedzanie kościelnej wieży widokowej w Hańsku

18.45 – rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie nagród

19.00 – koncert kabaretu OT.TO („Jak ja kocham cię”, „To już lato”, „Wakacje”)

21.00 – koncert zespołu Daj To Głośniej („Mama ostrzegała”, „Zwariowana noc”)

22.00 – zabawa taneczna DJ Alex

Teraz czytane: Kąpieliska kosztowne, ale bezpieczne


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama