Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Urszulin: Kąpieliska kosztowne, ale bezpieczne

Na terenie gminy oficjalnie otwarte są już dwa kąpieliska. Jedno funkcjonuje w Grabniaku nad jeziorem Rotcze, zaś drugie w Suminie – nad jeziorem Sumin. Oba są strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników z Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chełmie.
Gm. Urszulin: Kąpieliska kosztowne, ale bezpieczne

- Zapraszamy wszystkich turystów do gminy Urszulin nad nasze jeziora. Są to bardzo atrakcyjne miejsca. Cenione głównie za swoją kameralność – zapewnia Tomasz Antoniuk, wójt gminy Urszulin. - Zarówno nad jeziorem Rotcze, jak i Suminem funkcjonują strzeżone kąpieliska. Można zatem bezpiecznie wypoczywać i zażywać kąpieli. Ich utworzenie było dla nas kosztowne, ale było to zadanie, którego musieliśmy się podjąć. Bezpieczeństwo odgrywa tutaj bowiem najważniejszą rolę – dodaje wójt Antoniuk.

Kąpieliska mają po 100 m wzdłuż linii brzegowej i oba są otwarte w godzinach 12-20. Bezpieczeństwa wczasowiczów oraz przestrzegania przepisów sanitarnych strzegą ratownicy z Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chełmie. Na obu kąpieliskach jest molo, dostępne również dla osób niepełnosprawnych oraz toaleta i kosze na śmieci. Zarówno w Grabniaku, jak i w Suminie na teren kąpieliska nie można wyprowadzać zwierząt domowych.

Roczny koszt utrzymania kąpielisk kosztuje gminę około 70 tys. zł.

Teraz czytane: Był Sco-Pak, będzie... niespodzianka


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama