Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:09
Reklama

Krasnystaw: Lady Pank, Cleo i Sławomir zagrają na Chmielakach

Takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej wystąpią już w sierpniu na jubileuszowych Chmielakach Krasnostawskich 2021. Na scenie pojawi się znana piosenkarka rockowa Małgorzata Ostrowska, laureatka dziecięcej Eurowizji Viki Gabor i Bartek Królik - basista i wiolonczelista.
Krasnystaw: Lady Pank, Cleo i Sławomir zagrają na Chmielakach
Autor: Fot. Chmielaki - materiały prasowe

Główne obchody jubileuszu 50-lecia Chmielaków odbędą się 20-22 sierpnia. Jak co roku publiczność będzie mogła oglądać artystów na dwóch scenach: na rynku miejskim i przy dworku starościńskim.

W tym roku przygotowano wiele imprez towarzyszących. Od ubiegłego roku dostępna jest wystawa chmielakowa w Muzeum Regionalnym, którą można oglądać również online na stronie „wystawa.chmielaki.pl”. W dniach 7-8 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie zorganizuje turniej plażowej piłki siatkowej i spływ kajakowy Nielisz-Krasnystaw. Tydzień później chętne osoby  wezmą udział w turnieju tenisa ziemnego i rajdzie rowerowym po ziemi krasnostawskiej.

Zaplanowano także ogólnopolski piknik paralotniowy, półmaraton, turniej poetycki "O chmielakowy antałek” i kiermasz sztuki ludowej. W ostatnim dniu Chmielaków, po mszy w intencji chmielarzy, odbędzie się korowód, cześć obrzędowa i ogólnopolska sesja chmielarska.  

Ostatnimi akordami jubileuszowego wydarzenia będą: maraton rowerowy MTB (28 sierpnia) miting pływacki (29 sierpnia). Z nowości planowany jest Chmielakowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Krasnegostawu (18-19 sierpnia).

Do końca bieżącego miesiąca przyjmowane są zgłoszenia do Konsumenckiego Konkursu Piw. Ponadto do 12 lipca był przedłużony termin zgłoszeń do wyborów Miss Chmielaków.

Szczegółowych informacji można szukać na oficjalnych stronach internetowych Chmielaków. W poniższej galerii zamieszczamy zdjęcia artystów.

Teraz czytane: Zwolnienia w sieci Tesco - także w sklepach w Chełmie i w KrasnymstawieOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Krasnostawianin 14.07.2021 10:23
Z roku na rok coraz niższe loty jej imprezy. spodziewałem się ze 50 lecie do czegoś zmotywuje organizatorów ale się myliłem. Jak tylko ktoś zapyta to odradzę przyjazd bo piwo to jest wszędzie lepsze a "gwiazdy" lepsze świeca na niebie w pochmurny dzień wyłączając Pana Ptaszyna Wróblewskiego bo jemu to Sławomir może saksofon nosić a nie mówić że jest muzykiem.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama