Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przekazała nieznajomemu "Francuzowi" 40 000 zł

Do krasnostawskiej komendy zgłosiła się kobieta, która na stałe mieszka i pracuje w Niemczech. Ze złożonego przez nią zawiadomienia wynika, że padła ofiarą internetowego oszusta podającego się za Francuza. 55-latka straciła 40 000 złotych. Policja apeluje o zachowanie najwyższej czujności podczas kontaktów z nieznajomymi, a zwłaszcza z osobami poznanymi ,,w sieci”.
Przekazała nieznajomemu "Francuzowi" 40 000 zł

Do krasnostawskiej policji zgłosiła się 55-letnia mieszkanka gminy Izbica. Kobieta na stałe pracuje w Niemczech.

- Tam za pomocą portalu społecznościowego poznała mężczyznę, który podawał się za Francuza. Podczas trwającej kilka miesięcy znajomości przelała nieznajomemu łączną kwotę 40 tysięcy złotych. Oszust wyzyskiwał kobietę tłumacząc, że ma problemy życiowe i pilnie potrzebuje gotówki - mówi Jolanta Babicz, rzecznik KPP w Krasnymstawie.

Sprawą zajęli się policjanci, którzy apelują o zachowanie wysoko idącej czujności, rozsądku i ostrożności w kontaktach nieznajomymi, a zwłaszcza z osobami, które poznajemy w Internecie. Pamiętajmy, że oszuści wymyślają coraz to nowsze sposoby, żeby nas oszukać. Grają na naszych uczuciach i słabościach. Nigdy nie przekazujmy bezmyślnie naszych kosztowności i nie podawajmy kodów dostępu do naszych bankowości czy kodów zabezpieczających do kart.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama