Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Projekty – przedsiębiorcy. Własna firma szansą na rozwój ludzi z pasją

Kolejny już rok Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie z dużą skutecznością wdraża Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który stworzył szansę na realną pomoc młodym mieszkańcom województwa lubelskiego w znalezieniu satysfakcjonującego zatrudnienia, zgodnego z potrzebami rynku pracy. Ważną rolę w systemie wdrażania projektów odgrywają powiatowe urzędy pracy, które mają bogate doświadczenie w prowadzeniu działań aktywizujących, skierowanych do ludzi młodych. Obok pośrednictwa pracy, staży, szkoleń zawodowych coraz większego znaczenia nabiera motywowanie młodych ludzi do podjęcia trudu zdobywania nowych kwalifikacji, bądź stworzenia projektu własnej działalności gospodarczej, a tym samym wpisania się swoimi pomysłami i energią w regionalny rynek pracy. Nie są to łatwe przedsięwzięcia, wymagają od ludzi młodych talentów organizacyjnych, dużej wiedzy i konsekwencji w działaniu, wiary we własne siły, ale z pewnością mogą przynieść satysfakcję i rozwój zawodowy.
Projekty – przedsiębiorcy. Własna firma szansą na rozwój ludzi z pasją

Prezentujemy poniżej sylwetki młodych ludzi, którzy skorzystali z dotacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na założenie własnej działalności gospodarczej i mimo trudnych, kryzysowych lat, próbują rozwijać swoje projekty realizując własne wizje i marzenia.

  • Pani Anna Szmagalska – branża fotograficzna – beneficjentka PUP w Chełmie

Fotografią zajmuję się od liceum, kiedy dostałam od mamy swój pierwszy aparat. Zaczęło się od zwykłych zdjęć wszystkiego dookoła: kwiatki, ściany, piesek, ptaszek i reszta zwyczajnych rzeczy, które tylko znalazły się w zasięgu obiektywu. Z biegiem czasu spróbowałam robić zdjęcia portretowe i to był strzał w dziesiątkę. Czas tak szybko mija, ludzie się zmieniają a taki portret pozwala zatrzymać ten czas. To właśnie takie zdjęcia chcemy oglądać na starość bujając się na fotelu, z miękkim kocykiem na nogach. Po kilku latach tworzenia malowniczych portretów postanowiłam, że czas najwyższy zacząć na tym zarabiać, że to wymarzona praca, która jest jednocześnie największą moją pasją. Zaczęłam szukać różnych projektów, gdzie mogłabym zrealizować swoje marzenia, lecz na ogół nie spełniałam wszystkich wymagań, a to wiek nie ten, a to nie to miejsce zamieszkania. Przy wizycie w PUP w Chełmie zostałam poinformowana, że będą dotacje z PO WER na działalność gospodarczą, więc skorzystałam, złożyłam wniosek i UDAŁO SIĘ! Moje marzenie mogło się w końcu spełnić i mogę robić to, co kocham.

Jednak rok 2020 nie zaczął się zbyt kolorowo, moje plany o pięknych zdjęciach ślubnych musiały niestety poczekać, branża fotograficzna najbardziej właśnie na tym ucierpiała, wiele odwołanych terminów i jedna wielka niewiadoma. Dotyczy to nie tylko ślubów, ale także innych uroczystości okolicznościowych. Na szczęście ludzie nie zrezygnowali z portretów, zdjęć rodzinnych, przyszłe mamy bardzo chętnie wykonują pamiątkowe sesje ciążowe czy portretowe zdjęcia swoich pociech. Nie ma co ukrywać, jest ciężko ale nie jest to sytuacja krytyczna (jeszcze).

  • WPS SERVICE Sebastian Stadnik – beneficjent PUP w Krasnymstawie

Firma WPS SERVICE - dawniej Link Weld, została założona Woli Żulińskiej dzięki dofinansowaniu, które udzielił Powiatowy Urząd Pracy w Krasnymstawie w ramach PO WER. Taka pomoc była ogromnym wsparciem dla młodego przedsiębiorcy. Praktyka w prowadzeniu firmy ukazała zarówno gorsze, jak i lepsze strony - od kontrahentów, którzy nie wywiązywali się z umowy, jak i tych, z którymi dobrze się współpracuje. Warto wspomnieć tutaj również o pandemii, na którą nikt nie był przygotowany. Głównym obszarem działalności firmy jest spawanie oraz montaż rurociągów i zbiorników do różnego rodzaju przemysłów takich jak: energetyczny, spożywczy, petrochemiczny, farmaceutyczny. Świadczy również usługi cięcia piłą taśmową stali węglowej, nierdzewnej. Zajmuje się także profesjonalnym szlifowaniem spoin zbiorników i rurociągów. W przyszłości zamierzamy rozwinąć firmę i produkować prefabrykaty rurociągów oraz zbiorniki w siedzibie firmy. W celu rozwoju działalności inwestujemy w uprawnienia co się przekłada na późniejszy lepszy zysk. Inwestujemy w  budynki gospodarcze oraz sprzęt niezbędny do dalszej pracy. W tym roku planujemy zakupić wyposażenie warsztatowe m.in.: stół spawalniczy, stół warsztatowy z szafkami szafy bhp i magazynowe oraz walcarkę do blachy, która jest niezbędna do produkcji zbiorników, lecz w tej chwili wartość tej maszyny przewyższa budżet firmy. Zajmujemy się także reklamą firmy – w trakcie opracowania jest logo firmy oraz strona internetowa.

Wszystkie założenia i realizacje firmy mają na celu rozwój przedsiębiorstwa co w przyszłości może przełożyć się na rozwój regionu, między innymi na rozwój obszarów wiejskich poprzez zatrudnienie dużej liczby ludzi.

Punkt Informacyjny

Wydział Realizacji PO WER

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100

tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476

e-mail: [email protected]

https://power-wuplublin.praca.gov.pl/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama