Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Oszukują na fotowoltaikę

Policjanci przestrzegają przed osobami oferującymi panele fotowoltaiczne. W ubiegłym tygodniu jeden z mieszkańców powiatu zgłosił, że jego teściowie mogli w ten sposób zostać oszukani.  
Oszukują na fotowoltaikę

Jak ustalili policjanci, do podpisania umowy nie doszło, ponieważ małżeństwo zadzwoniło do swojego syna, który odradził im tę inwestycję w obawie, że może to być próba oszustwa.

- W tym przypadku do żadnego przestępstwa nie doszło, warto natomiast zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa oraz potencjalnym działaniem oszustów - informuje sierżant sztabowa Elwira Tadyniewicz, oficer prasowa Komendy powiatowej Policji we Włodawie.

Ostatnio coraz więcej osób rozważa montaż instalacji paneli fotowoltaicznych. Na rynku można znaleźć różne firmy oferujące tego typu urządzenia. Niestety wśród rzetelnych przedsiębiorstw mogą znaleźć się także te nieuczciwe. Stosując metodę „na fotowoltaikę”, oszuści mogą próbować skłonić nas do zawarcia niekorzystnej umowy. Może to być na przykład strata pieniędzy wpłaconych na poczet realizacji inwestycji lub zaciągnięcie zobowiązania w celu pokrycia kosztów zakupu, który nie zostanie zrealizowany. Należy również uważać na przekazywanie danych osobowych, które mogą być wykorzystane przez przestępców.

Czytaj także: Uważajmy na zdradliwe SMS-y 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama