Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 15:00
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Hotel dla owadów

Pokoje są małe, ale za darmo. Trudno też znaleźć w nich ekstra wyposażenie. Są za to szyszki, patyki i gałęzie. Tak wygląda hotel dla ptaków, który stoi już w ogródku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Hotel dla owadów
Autor: Ewa Szewczyk

- Hotele dla owadów to jedna z form ochrony owadów pożytecznych. Mogą schronić się w nich, rozmnażać, przeobrażać i zimować. Wraz z rozrastaniem się miast, rozwojem rolnictwa i przemysłu te „zapylacze” tracą naturalne siedliska. Tego typu hotele są dla nich ratunkiem w tym trudnym czasie – informuje Ewa Szewczyk z MBP we Włodawie.

Pokoje w takim hotelu zazwyczaj zamieszkują osy, pszczoły samotnice, trzmiele, biedronki, złotooki. 

- Takiego towarzystwa nie należy się bać. Owady, kiedy nie są drażnione, nie są agresywne i nie stanowią zagrożenia dla ludzi – dodaje Szewczyk.

Jest to jeden z dwóch domków dla owadów wystawionych przez bibliotekę. Drugi służy do tzw. akcji bookcrossingu. Na potrzeby placówki wykonał je Jacek Sankowski.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama