Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Urzędnicy pod cenną, duchową opieką

Urzędnicy skarbówki podczas pełnienia obowiązków służbowych mają specjalną ochronę. Modli się za nich kapelan. Oczywiście nie za darmo. Zatrudnia go Izba Administracji Skarbowej w Lublinie i płaci wcale niemałe pobory.
Urzędnicy pod cenną, duchową opieką

Choć modlitwa przydałaby się bardziej podatnikom, zwłaszcza tym wzywanym na dywanik do skarbówki, to jednak wsparcie duchowe kapelana dostają urzędnicy. Duchowny jest z nimi od 2019 roku. Jak wyjaśnia Michał Deruś, rzecznik prasowy lubelskiej Krajowej Agencji Skarbowej, duchowny wykonuje posługę w Archidiecezji Lubelskiej, a do jego obowiązków - jako kapelana lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej - należy m.in. organizowanie opieki duszpasterskiej dla pracowników i funkcjonariuszy KAS oraz ich rodzin, a także emerytów i rencistów KAS, organizowanie nabożeństw, jak również współorganizowanie uroczystości patriotyczno-religijnych. Do zadań kapelana lubelskiej KAS należy przeprowadzanie zajęć z... etyki normatywnej. To dział etyki, który wskazuje, jak należy postępować, jakie są kryteria oceny działań i ich uzasadniania. 

Ile kosztuje podatników co miesiąc opieka duchowa kapelana? Prostej i jednoznacznej odpowiedzi nam nie udzielono. 

- Mając na względzie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 182) mnożnik kwoty bazowej na stanowisku kapelana w Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie został ustalony na poziomie 2,390 - informuje rzecznik Deruś. - Zauważam jednocześnie, że indywidualne wynagrodzenie kapelana, który nie jest funkcjonariuszem publicznym, podlega ochronie na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych.

Z naszych wyliczeń wynika, że duchowy opiekun pracowników skarbówki może zarabiać nawet ok 4 tys. zł. Choć z pewnością spokój duchowy pracowników Izby Administracji Skarbowej jest i tak bezcenny.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama