Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Czy to koniec włodawskiej lewicy?

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina? W czwartek, 13 maja, był jednym z uczestników konferencji programowej tego ugrupowania, zorganizowanej w Zamościu. Burmistrz twierdzi, że nie zamierza zmieniać partyjnych barw, a jedynie grzecznie skorzystał z zaproszenia, jako dobry i doświadczony samorządowiec.
Czy to koniec włodawskiej lewicy?
Autor: Fot. Porozumienie Jarosława Gowina

Włodawa jest jednym z niewielu miast w Polsce, w którym władzę sprawuje lewica. I choć Muszyński jest szefem włodawskich struktur SLD od około dziesięciu lat, to nie chce być uważany przez lokalne społeczeństwo jako wierny działacz tego ugrupowania. W wyborach na burmistrza, zarówno w 2014 roku, jak i cztery lata później startował z własnego komitetu KWW Łączy nas Samorząd.

- Teraz dał kolejny przykład tego, że z lewicą nie jest mu po drodze, bo ma z tego powodu więcej problemów niż korzyści. Trudno mu jest chociażby pozyskać środki rządowe i unijne na realizację inwestycji, szczególnie przez ostatnie trzy lata. Wnioski albo przepadają zupełnie, albo miasto musi pisać odwołania. W niektórych przypadkach opiera się nawet o sąd - twierdzi jeden z naszych informatorów. - Najwyraźniej burmistrz postanowił to zmienić i idąc za byłą już posłanką lewicy Moniką Pawłowską, przyłączył się do Porozumienia Jarosława Gowina, które w rządzie jest w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Rzeczywiście w czwartek, 12 maja burmistrz Włodawy uczestniczył w konferencji programowej Porozumienia, organizowanej w Zamościu. Znalazł się w gronie działaczy tej partii z naszego województwa i nie tylko. Zapytaliśmy Wiesława Muszyńskiego, czy rezygnuje z przywództwa we włodawskich strukturach SLD i przechodzi do prawicy?

- W konwencji udział wziąłem na zaproszenie wicepremiera Jarosława Gowina i prezydenta Chełma Jakuba Banaszka. Jako ekspert zewnętrzny i samorządowiec uczestniczyłem w panelu dyskusyjnym na temat wyzwań, przed jakimi stają samorządy. W panelach tematycznych brali udział samorządowcy z różnych opcji, bo o rozwoju samorządów należy rozmawiać ponadpartyjnie. Byli samorządowcy z całej Polski, nie tylko z województwa lubelskiego. Wziąłem udział w konwencji, bo uważam, że jeżeli zostałem zaproszony na nią przez wicepremiera rządu, jako ekspert zewnętrzny i dobry samorządowiec, to należało z takiego zaproszenia skorzystać. Jeśli ktoś tego nie rozumie i ma z tym problem, to nie powinien zajmować się polityką. Nie ma oczywiście żadnych rozmów o zmianie partii, cały czas jestem szefem lewicy w powiecie włodawskim – wyjaśnia burmistrz Włodawy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama