Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zniknęły dziury, pojawili się piraci

Mieszkańcy Zaświatycz kilkanaście lat czekali na remont drogi. Mają już piękną asfaltówkę, ale pojawił się inny problem. Po równej drodze kierowcy jeżdżą jak szaleni.
Zniknęły dziury, pojawili się piraci

To była jedna z najgorszych tras w powiecie włodawskim. Tam nawet policjanci nie ustawiali się z urządzeniem do pomiaru prędkości, bo na dziurach nikt nie mógł przyspieszyć.

- Już w kadencji 2006-2010 nasza droga planowana była do modernizacji, ale brakowało pieniędzy. Potem władzę w powiecie przejęli działacze PiS i tę naszą drogę odłożyli na bok. Dopiero obecnemu staroście udało się pozyskać na nią fundusze, choć nie było to łatwe. Kilkakrotnie się o nie starał, ale dzięki niemu mamy wreszcie drogę, jaką już dawno powinniśmy mieć i o jakiej marzyliśmy. Na tych dziurach samochody niszczyliśmy – opowiada jeden z mieszkańców.

Dziury zniknęły, ale kłopoty mieszkańców się nie skończyły. Teraz ich problemem są piraci drogowi. Gładka nawierzchnia zachęca niektórych do przyciśnięcia pedału gazu w samochodzie.

- Nie zwalniają na zakręcie ani w pobliżu zabudowań. Teraz boimy się o bezpieczeństwo swoje i naszych dzieci. W każdej chwili może dojść do tragedii. Z kolei wieczorem na drogę wyjeżdżają motocykliści. Między godziną 21 a 23 jest huk i gwizd, jakby urządzali sobie wyścigi – dodaje nasz rozmówca. Prosił jednak o zachowanie anonimowości, aby nie chce, żeby we wsi wytykali go palcami. - Chodzi mi tylko o nasze bezpieczeństwo. Doczekaliśmy się fajnej drogi, więc korzystajmy z niej z głową, żeby nikomu nie stała się krzywda – apeluje.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama