Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 18:52
Reklama

Pierwsza komunia nie jest zagrożona

Zbliża się maj i czas pierwszych komunii. Wiele osób zadaje pytanie, czy z powodu pandemii uroczystości zostaną przełożone. Wygląda na to, że nie.
Pierwsza komunia nie jest zagrożona

W kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie komunia odbędzie się w sobotę, 22 maja.

- Zorganizujemy ją w ustalonym wcześniej terminie i zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Rodziny wiedzą o zasadach oraz zaleceniach i myślę, że dostosują się do nich – tłumaczył w czwartek proboszcz parafii ks. Dariusz Parafiniuk.

Warto wspomnieć, że to jeden z niewielu kościołów w regionie, gdzie obostrzeń pandemicznych przestrzegano do tej pory bardzo rygorystycznie. M.in. do świątyni na mszę mogło wejść tylko tyle osób, ile wyliczono dla powierzchni kościoła. Pozostali musieli stać na zewnątrz lub przyjść na kolejną mszę.

Z kolei w kościele p.w. św. Ludwika we Włodawie uroczystości pierwszokomunijne planowane są 9 maja.

- Zawsze organizujemy pierwszą komunię w drugi weekend maja. Z obostrzeniami radzimy sobie i nie będzie z tym problemów - poinformował nas jeden z ojców klasztoru.

W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku uroczystość pierwszokomunijna planowana jest 30 maja, natomiast w kościele parafialnym Matki Bożej Częstochowskiej w Starym Brusie 15 maja. 

- Taką datę wyznaczyliśmy, a zobaczymy, czy tego dnia komunia się odbędzie. W ubiegłym roku także planowaliśmy komunię na połowę maja, a zorganizowaliśmy ją dopiero w lipcu. Już prawie koniec kwietnia, więc czasu jest niewiele. Zobaczymy, co zmieni się, jeśli chodzi o obostrzenia pandemiczne. Wtedy spotkam się z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i ustalimy szczegóły – mówił proboszcz parafii ks. Andrzej Tomczak.

22 maja planowana jest komunia w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Hannie. 

- Rodzice są przygotowani na ten dzień, mają swoje plany i nie chciałbym im nic zmieniać. Pozostaje kwestia podziału na grupy. Do kościoła wejdzie tylko tyle osób, na ile pozwolą przepisy i będą to wyłącznie rodzice z dzieckiem. Pozostali zostaną na dworze. Myślę, że w przyszłym tygodniu wyjaśni się coś więcej – powiedział nam ks. Marek Uzdowski, proboszcz parafii w Hannie.

Z uroczystości zaplanowanej na 16 maja nie rezygnuje również proboszcz parafii w Kosyniu.

- Mam w tym roku tylko czterech chłopców do pierwszej komunii świętej. Zorganizujemy dodatkową mszą, aby rodziny tych dzieci mogły uczestniczyć we mszy - mówił ks. Piotr Chodźko.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama