Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 06:54
Reklama

Pierwsza komunia nie jest zagrożona

Zbliża się maj i czas pierwszych komunii. Wiele osób zadaje pytanie, czy z powodu pandemii uroczystości zostaną przełożone. Wygląda na to, że nie.
Pierwsza komunia nie jest zagrożona

W kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie komunia odbędzie się w sobotę, 22 maja.

- Zorganizujemy ją w ustalonym wcześniej terminie i zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Rodziny wiedzą o zasadach oraz zaleceniach i myślę, że dostosują się do nich – tłumaczył w czwartek proboszcz parafii ks. Dariusz Parafiniuk.

Warto wspomnieć, że to jeden z niewielu kościołów w regionie, gdzie obostrzeń pandemicznych przestrzegano do tej pory bardzo rygorystycznie. M.in. do świątyni na mszę mogło wejść tylko tyle osób, ile wyliczono dla powierzchni kościoła. Pozostali musieli stać na zewnątrz lub przyjść na kolejną mszę.

Z kolei w kościele p.w. św. Ludwika we Włodawie uroczystości pierwszokomunijne planowane są 9 maja.

- Zawsze organizujemy pierwszą komunię w drugi weekend maja. Z obostrzeniami radzimy sobie i nie będzie z tym problemów - poinformował nas jeden z ojców klasztoru.

W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku uroczystość pierwszokomunijna planowana jest 30 maja, natomiast w kościele parafialnym Matki Bożej Częstochowskiej w Starym Brusie 15 maja. 

- Taką datę wyznaczyliśmy, a zobaczymy, czy tego dnia komunia się odbędzie. W ubiegłym roku także planowaliśmy komunię na połowę maja, a zorganizowaliśmy ją dopiero w lipcu. Już prawie koniec kwietnia, więc czasu jest niewiele. Zobaczymy, co zmieni się, jeśli chodzi o obostrzenia pandemiczne. Wtedy spotkam się z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i ustalimy szczegóły – mówił proboszcz parafii ks. Andrzej Tomczak.

22 maja planowana jest komunia w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Hannie. 

- Rodzice są przygotowani na ten dzień, mają swoje plany i nie chciałbym im nic zmieniać. Pozostaje kwestia podziału na grupy. Do kościoła wejdzie tylko tyle osób, na ile pozwolą przepisy i będą to wyłącznie rodzice z dzieckiem. Pozostali zostaną na dworze. Myślę, że w przyszłym tygodniu wyjaśni się coś więcej – powiedział nam ks. Marek Uzdowski, proboszcz parafii w Hannie.

Z uroczystości zaplanowanej na 16 maja nie rezygnuje również proboszcz parafii w Kosyniu.

- Mam w tym roku tylko czterech chłopców do pierwszej komunii świętej. Zorganizujemy dodatkową mszą, aby rodziny tych dzieci mogły uczestniczyć we mszy - mówił ks. Piotr Chodźko.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama