Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 06:26
Reklama

Policja liczyła wiernych

Choć epidemiolodzy biją na alarm, by wszyscy przestrzegali obostrzeń wynikających z szalejącej pandemii, niestety tak nie jest. Niektórzy duchowni i parafianie lekceważą niebezpieczeństwo.
Policja liczyła wiernych

Krasnostawscy policjanci odebrali w święta dwa zgłoszenia dotyczące niestosowania się do obostrzeń w kościołach. Dotyczyły mszy, które odbywały się w godzinach porannych w niedzielę, 4 kwietnia. Skarga wpłynęła m.in. na proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Siennicy Różanej. Ktoś też doniósł na parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie. W obu świątyniach, zdaniem informatora, przekroczona została liczba osób, które uczestniczyły w nabożeństwach.

- Policjanci zareagowali na zgłoszenia, podejmując interwencję. Został zebrany materiał dowodowy - mówi oficer prasowy Jolanta Babicz.

Na razie interwencje nie zakończyły się ukaraniem kogokolwiek. Postępowanie jest w toku. Policja ustala, kto zawinił: księża, który dopuścili, by weszło za dużo wiernych, czy też ludzie, którzy zlekceważyli apele duchownych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miejscowy 17.04.2021 13:25
W tym przypadku winnych nie znajdą. Ale w siłowni już tak.

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama