Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 20:40
Reklama

Policja liczyła wiernych

Choć epidemiolodzy biją na alarm, by wszyscy przestrzegali obostrzeń wynikających z szalejącej pandemii, niestety tak nie jest. Niektórzy duchowni i parafianie lekceważą niebezpieczeństwo.
Policja liczyła wiernych

Krasnostawscy policjanci odebrali w święta dwa zgłoszenia dotyczące niestosowania się do obostrzeń w kościołach. Dotyczyły mszy, które odbywały się w godzinach porannych w niedzielę, 4 kwietnia. Skarga wpłynęła m.in. na proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Siennicy Różanej. Ktoś też doniósł na parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie. W obu świątyniach, zdaniem informatora, przekroczona została liczba osób, które uczestniczyły w nabożeństwach.

- Policjanci zareagowali na zgłoszenia, podejmując interwencję. Został zebrany materiał dowodowy - mówi oficer prasowy Jolanta Babicz.

Na razie interwencje nie zakończyły się ukaraniem kogokolwiek. Postępowanie jest w toku. Policja ustala, kto zawinił: księża, który dopuścili, by weszło za dużo wiernych, czy też ludzie, którzy zlekceważyli apele duchownych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miejscowy 17.04.2021 13:25
W tym przypadku winnych nie znajdą. Ale w siłowni już tak.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama