Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Francuzi zignorowali włodawską tolerancję

Burmistrz Włodawy chciał podjąć współpracę z francuskim miastem Saint-Jean-de-Braye we Francji, ale burmistrz Vanessa Slimani nie odpowiedziała na wystosowany do niej list.
Francuzi zignorowali włodawską tolerancję

O propozycji władz naszego miasta skierowanej do samorządowców z Saint-Jean-de-Braye głośno było rok temu, kiedy to Francuzi oburzeni ustanowioną przez Tuchów „Strefą wolną od LGBT”, zerwali partnerstwo z tym samorządem. Uznali to za oznakę braku tolerancji wobec innych osób. Incydent postanowił wykorzystać burmistrz Muszyński i zaproponował Francuzom zawiązanie partnerstwa z Włodawą.

- Z wielką troską odebrałem informacje medialne o zerwaniu stosunków partnerskich państwa samorządu z miastem Tuchów. Pragnę panią zapewnić, że Polska, w zdecydowanej większości, to kraj ludzi otwartych, szanujących różnorodność i wielokulturowość w każdym aspekcie. Ubolewam nad zaistniałą sytuacją. Jednocześnie rozumiem państwa decyzję. Głęboko wierzę, że nie możemy zaprzepaścić tradycji przyjaźni polsko-francuskiej, a przede wszystkim potencjału współpracy między miastami. Jako Europejczyk i Polak chcę zatrzeć złe wrażenie związane z zaistniałą sytuacją i zapewnić, że nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne. Włodawa jest tego najlepszym przykładem – napisał wówczas Muszyński w liście do burmistrz Vanessy Slimani.

Nie udało się mu jednak przekonać jej do zawiązania współpracy partnerskiej z Włodawą w zakresie promocji, oświaty, kultury i sportu.

- Niedługo po tej aferze wybuchła pandemia i nie kontynuowaliśmy dialogu. Mieliśmy ważniejsze sprawy – tłumaczy Wiesław Muszyński.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miejscowy 08.04.2021 10:44
Ni dziw się gościu, że nikt normalny nie chce gadać z Polakami. To pokłosie działań "jedynie słusznej" i tych co niby do polityki się nie wtrącają. Ciemnota i zabobony robią swoje. Jak w kabarecie "Trzeba naprawdę kogoś wielkiego kopnąć w d..pę, żeby coś się zmieniło". Zrób to jak najprędzej burmistrzu, o ile nie jesteś "Lepszy sort".

kazio 08.04.2021 14:56
Ciemnota i zabobony to ty i twoja rodzina

miejscowy 09.04.2021 09:51
Widzę Kaziu, że jednak i ty masz problem z włączeniem mózgu. Boisz się zapewne, że to bardzo boli. Zapewniam, że wcale nie boli. Spróbuj choć raz. Pisząc o mnie i mojej rodzinie musiałeś długo przeglądać się w lustrze.

olo 10.04.2021 21:10
a tak im w ... właził

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama