Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:22
Reklama

Francuzi zignorowali włodawską tolerancję

Burmistrz Włodawy chciał podjąć współpracę z francuskim miastem Saint-Jean-de-Braye we Francji, ale burmistrz Vanessa Slimani nie odpowiedziała na wystosowany do niej list.
Francuzi zignorowali włodawską tolerancję

O propozycji władz naszego miasta skierowanej do samorządowców z Saint-Jean-de-Braye głośno było rok temu, kiedy to Francuzi oburzeni ustanowioną przez Tuchów „Strefą wolną od LGBT”, zerwali partnerstwo z tym samorządem. Uznali to za oznakę braku tolerancji wobec innych osób. Incydent postanowił wykorzystać burmistrz Muszyński i zaproponował Francuzom zawiązanie partnerstwa z Włodawą.

- Z wielką troską odebrałem informacje medialne o zerwaniu stosunków partnerskich państwa samorządu z miastem Tuchów. Pragnę panią zapewnić, że Polska, w zdecydowanej większości, to kraj ludzi otwartych, szanujących różnorodność i wielokulturowość w każdym aspekcie. Ubolewam nad zaistniałą sytuacją. Jednocześnie rozumiem państwa decyzję. Głęboko wierzę, że nie możemy zaprzepaścić tradycji przyjaźni polsko-francuskiej, a przede wszystkim potencjału współpracy między miastami. Jako Europejczyk i Polak chcę zatrzeć złe wrażenie związane z zaistniałą sytuacją i zapewnić, że nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne. Włodawa jest tego najlepszym przykładem – napisał wówczas Muszyński w liście do burmistrz Vanessy Slimani.

Nie udało się mu jednak przekonać jej do zawiązania współpracy partnerskiej z Włodawą w zakresie promocji, oświaty, kultury i sportu.

- Niedługo po tej aferze wybuchła pandemia i nie kontynuowaliśmy dialogu. Mieliśmy ważniejsze sprawy – tłumaczy Wiesław Muszyński.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miejscowy 08.04.2021 10:44
Ni dziw się gościu, że nikt normalny nie chce gadać z Polakami. To pokłosie działań "jedynie słusznej" i tych co niby do polityki się nie wtrącają. Ciemnota i zabobony robią swoje. Jak w kabarecie "Trzeba naprawdę kogoś wielkiego kopnąć w d..pę, żeby coś się zmieniło". Zrób to jak najprędzej burmistrzu, o ile nie jesteś "Lepszy sort".

kazio 08.04.2021 14:56
Ciemnota i zabobony to ty i twoja rodzina

miejscowy 09.04.2021 09:51
Widzę Kaziu, że jednak i ty masz problem z włączeniem mózgu. Boisz się zapewne, że to bardzo boli. Zapewniam, że wcale nie boli. Spróbuj choć raz. Pisząc o mnie i mojej rodzinie musiałeś długo przeglądać się w lustrze.

olo 10.04.2021 21:10
a tak im w ... właził

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama