Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:45
Reklama Reklama firmy Pomix

Kapka inwestuje w Krupcu, będą nowe miejsca pracy

W Krupcu w gminie Krasnystaw powstaną nowe miejsca pracy. Poważny inwestor chce wybudować tam nowoczesny zakład przetwórstwa zbożowego. Szczegóły swoich planów przedstawił radzie gminy podczas ostatniej sesji.
Kapka inwestuje w Krupcu, będą nowe miejsca pracy

Chodzi o nową inwestycję rodzinnej firmy z 70-letnimi tradycjami młynarskimi, która należy do największych producentów mąki w Polsce.

- Na razie Tadeusz Kapka ma zakłady w Tarnogrodzie i Jarosławiu, ale ten w Krupcu ma być zdecydowanie większy, bardziej nowoczesny i prawdopodobnie największy w kraju – informuje Edyta Gajowiak-Powroźnik, wójt gminy Krasnystaw. - W naszej gminie firma ma ok. 11 hektarów ziemi, z których część zamierza wykorzystać na budowę silosów na zboże. W drugim etapie chce zaś wybudować m.in. młyn. Jedną z najważniejszych informacji dla mieszkańców jest to, że w nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie od 50 do 70 osób – cieszy się wójt.

Zadowoleni z inwestycji powinni być także rolnicy, nie tylko ci miejscowi, ale także z całego powiatu krasnostawskiego, dla których nowy zakład będzie miejscem bezpośredniego zbytu żyta, czy pszenicy. Skorzystają również okoliczne firmy budowlane, montażowe, a przede wszystkim transportowe, które będą dowoziły zboże i transportowały mąkę oraz otręby.

Przedstawiając swoją koncepcję, Tadeusz Kapka podkreślał, że jedynymi odpadami, jakie będą powstawać przy produkcji mąki, będą te związane z oczyszczaniem zbóż i sprzedawane producentom pelletu. O ewentualny hałas okoliczni mieszkańcy nie muszą się martwić, ponieważ na wentylatorach do suszenia zboża będą zamontowane odpowiednie tłumiki. 

Tereny w Krupcu należały kiedyś do gminy, ale kupiła je firma, której inwestycja nie doszła do skutku. Obecny inwestor jest zdeterminowany, aby swój pomysł zrealizować. Złożył już nawet wniosek o pozwolenie na budowę do Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. Z planów przedsiębiorcy wynika, że silosy powstaną najpóźniej na przełomie 2021 i 2022 roku, natomiast młyn ma być otwarty w 2023 roku.

Jak tłumaczył podczas sesji rady gminy Tadeusz Kapka, było kilka argumentów, które zdecydowały o lokalizacji nowego zakładu.

- Gmina ma plan zagospodarowania przestrzennego, realne plany budowy drogi dojazdowej i jest właścicielem znajdujących się w tej okolicy kolejnych terenów inwestycyjnych. Poza tym deklaruje pomoc w realizacji inwestycji i te deklaracje potwierdziła w dotychczasowych rozmowach – stwierdził Kapka.

Wójt gminy Krasnystaw potwierdza, że po rozpoczęciu działalności w Krupcu firma może liczyć na zwolnienia podatkowe. Z kolei wśród najważniejszych korzyści wymienia, m.in. powstanie nowych miejsc pracy i rynku zbytu zbóż dla rolników, wzrost zainteresowania kolejnych inwestorów terenami, jakimi dysponuje samorząd, wpływy z podatku dochodowego od pracowników, a w przyszłości także z podatku od nieruchomości, co w konsekwencji powinno przełożyć się na rozwój całego regionu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama