Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Psiak uniknął zemsty Wieprza

Ten pies to prawdziwy szczęściarz. Niewielkich rozmiarów kundelek przeżył osunięcie się kilkumetrowej skarpy przy rzece Wieprz. Wszystko dzięki sprawnej akcji krasnostawskich strażaków.
Psiak uniknął zemsty Wieprza

9 marca w Latyczowie przy rzece Wieprz zapadła się kilkumetrowa skarpa. Osuwisko o mały włos nie wciągnęło do wody niewielkiego psa, który przebywał w tym czasie na spacerze. Właściciel czworonoga nie mógł dotrzeć do swojego pupila i wezwał na pomoc strażaków.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 11.40. Po obsunięciu się ziemi przy rzece Wieprz pies spadł na znajdującą się kilka metrów niżej mniejszą skarpę. Na szczęście nie wpadł do wody – relacjonuje kpt. Kamil Bereza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. - Niestety dotarcie do psiaka z lądu nie było możliwe. Konieczne było użycie łodzi.

Akcję ratunkową prowadzono możliwie jak najszybciej, istniało bowiem ryzyko, że pies może wpaść do zimnej wody. Na pomoc wystraszonemu kundelkowi ruszyły dwa zastępy straży pożarnej.

- Po dopłynięciu do brzegu skarpy, strażakom udało się chwycić psa. Był oswojony i przyjazny, ale jednocześnie przestraszony i osłabiony. Został bezpiecznie przetransportowany na ląd i przekazany właścicielowi – informuje rzecznik strażaków.

Jak podkreśla kpt. Bereza, interwencje związane z ratowaniem zwierząt zdarzają się bardzo często. Nie tak dawno, bo na początku lutego tego roku, w Siennicy Nadolnej strażacy musieli wyciągać ze stawu konia. Zwierzę weszło na zamarznięty lód, który pod dosyć sporym ciężarem się załamał. Koń wpadł do lodowatej wody, ale w porę został uratowany. Podczas tej akcji strażacy musieli użyć specjalnego ciężkiego samochodu z podnośnikiem HDS i wyciągarką.

- W przeszłości zdarzały się też inne ciekawe akcje, m.in. kot w komorze silnika, krowa w silosie, pies w studzience, czy kanale wodnym oraz bóbr w przepuście – wylicza kpt. Bereza.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama