Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:39
Reklama

Psiak uniknął zemsty Wieprza

Ten pies to prawdziwy szczęściarz. Niewielkich rozmiarów kundelek przeżył osunięcie się kilkumetrowej skarpy przy rzece Wieprz. Wszystko dzięki sprawnej akcji krasnostawskich strażaków.
Psiak uniknął zemsty Wieprza

9 marca w Latyczowie przy rzece Wieprz zapadła się kilkumetrowa skarpa. Osuwisko o mały włos nie wciągnęło do wody niewielkiego psa, który przebywał w tym czasie na spacerze. Właściciel czworonoga nie mógł dotrzeć do swojego pupila i wezwał na pomoc strażaków.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 11.40. Po obsunięciu się ziemi przy rzece Wieprz pies spadł na znajdującą się kilka metrów niżej mniejszą skarpę. Na szczęście nie wpadł do wody – relacjonuje kpt. Kamil Bereza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. - Niestety dotarcie do psiaka z lądu nie było możliwe. Konieczne było użycie łodzi.

Akcję ratunkową prowadzono możliwie jak najszybciej, istniało bowiem ryzyko, że pies może wpaść do zimnej wody. Na pomoc wystraszonemu kundelkowi ruszyły dwa zastępy straży pożarnej.

- Po dopłynięciu do brzegu skarpy, strażakom udało się chwycić psa. Był oswojony i przyjazny, ale jednocześnie przestraszony i osłabiony. Został bezpiecznie przetransportowany na ląd i przekazany właścicielowi – informuje rzecznik strażaków.

Jak podkreśla kpt. Bereza, interwencje związane z ratowaniem zwierząt zdarzają się bardzo często. Nie tak dawno, bo na początku lutego tego roku, w Siennicy Nadolnej strażacy musieli wyciągać ze stawu konia. Zwierzę weszło na zamarznięty lód, który pod dosyć sporym ciężarem się załamał. Koń wpadł do lodowatej wody, ale w porę został uratowany. Podczas tej akcji strażacy musieli użyć specjalnego ciężkiego samochodu z podnośnikiem HDS i wyciągarką.

- W przeszłości zdarzały się też inne ciekawe akcje, m.in. kot w komorze silnika, krowa w silosie, pies w studzience, czy kanale wodnym oraz bóbr w przepuście – wylicza kpt. Bereza.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama