Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:59
Reklama

Czerwona strefa o krok

Sytuacja epidemiczna w szkołach i urzędach nieco się poprawiła, ale to nie oznacza, że zmalała liczba mieszkańców naszego powiatu chorych na COVID-19. Wręcz przeciwnie, zakażonych jest coraz więcej. Nasi samorządowcy spodziewali się, że powiat włodawski ponownie zostanie objęty czerwoną strefą.
Czerwona strefa o krok

Przed tygodniem informowaliśmy o ognisku koronawirusa w wydziale komunikacji, transportu i dróg Starostwa Powiatowego we Włodawie. W ubiegłym tygodniu pracę wydziału częściowo przywrócono. Działa punkt dotyczący rejestracji pojazdów.

Nieco poprawiła się także sytuacja w szkołach. Z danych Kuratorium Oświaty w Lublinie opublikowanych w środę, 24 lutego wynika, że Szkoła Podstawowa w Orchówku po blisko półtoratygodniowej przerwie wróciła do nauczania w trybie stacjonarnym. Częściowe nauczanie w trybie zdalnym zostało wydłużone natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 4 we Włodawie oraz w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie. Wszystkie te placówki jeszcze przez cały miniony tydzień pracowały w sposób mieszany. Nie było natomiast informacji, aby koronawirus pojawił się w innych szkołach lub przedszkolach na terenie naszego powiatu.

Wciąż jednak choruje wielu zwykłych mieszkańców naszego powiatu. Oddział covidowy we włodawskim szpitalu niemal przez cały czas jest w pełni obłożony.

- Chorych nam przybywa. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców przekroczyliśmy tzw. dopuszczalną granicę i spodziewamy się, że nasz powiat znów zostanie objęty czerwoną strefą – tłumaczył w środowy poranek, 24 lutego starosta Andrzej Romańczuk.

Okazało się, że rząd wprowadził regionalizację na województwa, a nie powiaty, tak jak miało to miejsce jesienią ubiegłego roku. Biorąc pod uwagę globalną liczbę zachorowań w całym województwie, nie wypadamy najgorzej na tle kraju. Oznacza to, że na razie czerwonej strefy, a wraz z nią ponownego lockdownu nie musimy się obawiać. Pozostają dotychczas obostrzenia.

- Nie zmienia to faktu, że musimy zachować wszelką ostrożność, gdyż epidemia przybiera na sile w całej Polsce. Stosujmy się do restrykcji i obostrzeń - apeluje starosta.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ktosik 04.03.2021 15:59
Panie Romańczuk może trzeba najpierw pomyśleć. A jak nie przypomnę, że od soboty 24 października ub. roku cała Polska została objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Do tej pory nie było informacji aby były zmiany i wprowadzone strefy żółte i zielone. Zapytam, jak więc może znowu powiat być "objęty czerwoną strefą", kiedy w niej jest?!

miejscowy 04.03.2021 10:26
A w reżimowych mediach twierdzą, że miejsc w szpitalach jest po dostatkiem. Znowu propaganda sukcesu.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama