Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Porachunki na drodze: siedmiu na czterech

Sześciu mężczyzn trafiło do aresztu za pobicie kilku nastolatków i zdemolowanie ich samochodów. Najmłodszy agresor dostał dozór policji. Zemścili się za to, że młodzi kierowcy zajeżdżali im drogę.
Porachunki na drodze: siedmiu na czterech

Czterech nastolatków pobito 10 lutego przed północą na parkingu w Siennicy Nadolnej. Poszkodowani zostali 18-latek i jego o dwa lata młodszy kolega, obaj z Krasnegostawu, oraz dwóch nastolatków z gminy Krasnystaw w wieku 18 i 19 lat. Na szczęście nie mieli poważnych obrażeń. Skończyło się na siniakach, zadrapaniach i potłuczeniach.

- Kiedy nastolatkowie siedzieli w swoich trzech samochodach, podeszło do nich kilku mężczyzn. Zaczęli wybijać szyby i niszczyć lusterka. Następnie napastnicy wyciągnęli ich z aut, pobili i oddalili się w nieznanym kierunku - mówi młodsza aspirant Jolanta Babicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni, którzy przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Lublinie już następnego dnia zatrzymali 6 osób. Wśród nich jest 17-latek, trzech 18-latków oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 40 lat. Ponadto 16 lutego w komendzie stawił się 25-latek, który również brał udział w tym zdarzeniu.

- Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Jeden z nich odpowie też za groźby. Swoje zachowanie tłumaczyli wcześniejszymi nieporozumieniami związanymi z zajeżdżaniem sobie drogi - dodaje rzeczniczka KPP Krasnystaw.

Sąd Rejonowy w Krasnymstawie na wniosek prokuratury i policji zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Wobec 17-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

Zgodnie z kodeksem karnym, udział w bójce lub pobiciu zagrożony jest karą pozbawienia wolności do trzech lat. Z kolei za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama