Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:40
Reklama

Porachunki na drodze: siedmiu na czterech

Sześciu mężczyzn trafiło do aresztu za pobicie kilku nastolatków i zdemolowanie ich samochodów. Najmłodszy agresor dostał dozór policji. Zemścili się za to, że młodzi kierowcy zajeżdżali im drogę.
Porachunki na drodze: siedmiu na czterech

Czterech nastolatków pobito 10 lutego przed północą na parkingu w Siennicy Nadolnej. Poszkodowani zostali 18-latek i jego o dwa lata młodszy kolega, obaj z Krasnegostawu, oraz dwóch nastolatków z gminy Krasnystaw w wieku 18 i 19 lat. Na szczęście nie mieli poważnych obrażeń. Skończyło się na siniakach, zadrapaniach i potłuczeniach.

- Kiedy nastolatkowie siedzieli w swoich trzech samochodach, podeszło do nich kilku mężczyzn. Zaczęli wybijać szyby i niszczyć lusterka. Następnie napastnicy wyciągnęli ich z aut, pobili i oddalili się w nieznanym kierunku - mówi młodsza aspirant Jolanta Babicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni, którzy przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Lublinie już następnego dnia zatrzymali 6 osób. Wśród nich jest 17-latek, trzech 18-latków oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 40 lat. Ponadto 16 lutego w komendzie stawił się 25-latek, który również brał udział w tym zdarzeniu.

- Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Jeden z nich odpowie też za groźby. Swoje zachowanie tłumaczyli wcześniejszymi nieporozumieniami związanymi z zajeżdżaniem sobie drogi - dodaje rzeczniczka KPP Krasnystaw.

Sąd Rejonowy w Krasnymstawie na wniosek prokuratury i policji zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Wobec 17-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

Zgodnie z kodeksem karnym, udział w bójce lub pobiciu zagrożony jest karą pozbawienia wolności do trzech lat. Z kolei za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama