Rowerem do pracy, burmistrz dał przykład

  • 03.10.2020, 08:00
  • TS
Rowerem do pracy, burmistrz dał przykład
Włodawa przyłączyła się do kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020. Jego zwieńczeniem był obchodzony 22 września międzynarodowy dzień bez samochodu. Tego dnia pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z burmistrzem Wiesławem Muszyńskim na czele przyjechali do pracy rowerami.

- Zachęcam mieszkańców Włodawy do jazdy rowerem nie tylko w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W naszym mieście i najbliższej okolicy mamy dużo ścieżek i tras rowerowych, dzięki czemu takie wycieczki mogą być przyjemne, a co najważniejsze bezpieczne – podkreśla burmistrz Wiesław Muszyński.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku. Jej celem jest zachęcenie do zmiany przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych środków transportu. Skupia się na promowaniu zrównoważonej mobilności, m.in. jazdy rowerem, hulajnogą, carpoolingu, car-sharingu, kolei, komunikacji miejskiej czy korzystanie z transportu multimodalnego, czyli łączenia różnych gałęzi transportu.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe