Koronawirus pokonał zakonnika z Orchówka

  • 22.09.2020, 08:31 (aktualizacja 22.09.2020, 10:29)
  • TWA
Koronawirus pokonał zakonnika z Orchówka
Zakonnik Wojciech Kaczmarek przegrał walkę z koronawirusem. Zmarł w piątek w lubelskim szpitalu. Przez lata związany był z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku.

- Waszej modlitwie polecamy zmarłego dziś współbrata Wojciecha Kaczmarka, dziękujmy za jego życie i powołanie, prośmy o dar życia wiecznego. Ostatnie dni spędził w szpitalu, gdzie bardzo ciężko przechodził zarażenie koronawirusem. Miał 46 lat – poinformowali w piątek na profilu facebookowym Bracia Mniejsi Kapucyni z Prowincji Warszawa.

W zakonie służył od 24 lat, natomiast w kapłaństwie był od 17 lat. Ostatnim miejscem posługi Kaczmarka był Lublin. W przeszłości związany był również z Sanktuarium w Orchówku. W sierpniu 2009 roku decyzją biskupa siedleckiego został mianowany na kapelana Zakładu Karnego we Włodawie. Osadzonym służył przez kilka lat.

Ponadto - jak podają Bracia Mniejsi Kapucyni - Prowincja Warszawa pracował też w Bydgoszczy oraz Ostrovie i Borze w diecezji pilzneńskiej w Czechach. Był wikarym klasztoru, wikarym i administratorem parafii, rektorem kościoła, spowiednikiem, duszpasterzem chorych, ministrantów, posługiwał wspólnotom AA, Al-Anon oraz Eleos w Lublinie.

Msza pogrzebowa w jego intencji zostanie odprawiona w środę, 23 września, o godzinie 12.45 w kościele pw. Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. O godzinie 12 planowane jest wniesienie urny i modlitwa różańcowa. Po zakończonej mszy prochy duchownego zostaną złożone do grobowca zakonnego przy kościele.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe