Udane boje naszych zapaśników | Super Tydzień

  • 14.03.2019, 12:18
  • TS
Udane boje naszych zapaśników | Super Tydzień
21 medali wywalczyli zapaśnicy z Włodawy i Krasnegostawu w rozegranych w Kraśniku Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach w stylu wolnym. Na matach o triumf walczyli juniorzy młodsi, młodzicy oraz najmłodsi adepci tej dyscypliny.

W rywalizacji uczestniczyli reprezentanci sześciu klubów z województwa lubelskiego: Suplesu Kraśnik, Iskry Spiczyn, Sokoła Lublin, Olimpu Janów Lubelski, LMKS-u Krasnystaw i MLUKS-u Zapasy Włodawa, a także czterech klubów ze Słowacji.

- Zagraniczne ekipy zdecydowanie podniosły poziom rywalizacji. Cieszę się, że w tak doborowym gronie wywalczyliśmy dwanaście medali – mówi Robert Lenart, trener włodawskich zapaśników.

Wśród reprezentantów MLUKS-u srebrne krążki wywalczyli: Jan Makarewicz i Paweł Kościuczyk (obaj w grupie dzieci), Mikołaj Paprota i Jan Lenart (obaj w grupie młodzików) oraz Jakub Kasztelan (w grupie juniorów młodszych). Po brązowe medale sięgnęli z kolei: Michał Krzywania i Mikołaj Lichaczewski (obaj w grupie dzieci), Kamil Radloff, Damian Zdunek, Michał Zieliński (wszyscy w grupie młodzików) oraz Filip Nazaruk i Igor Dmitruk (obaj w grupie juniorów młodszych).

Pani Ania przez lata pomaga innym. Teraz sama potrzebuje pomocy! [CZYTAJ]

Dziewięciokrotnie na pudle stawali podopieczni trenera Adama Swatka z LMKS-u Krasnystaw, zdobywając sześć złotych medali i trzy brązowe. W grupie młodzików w swoich kategoriach wagowych zwyciężyli: Gracjan Biliński, Ernest Rysak, Paweł Dziedzic, Szymon Głuchowski i Hubert Haładyj. Trzecie miejsce w tej samej kategorii wiekowej zajął Piotr Czwórnóg. W grupie juniorów młodszych złoty medal wywalczył Kacper Korszla, zaś na trzeciej pozycji w swoich kategoriach wagowych plasowali się Kacper Golec i Jakub Rapkowski.

W klasyfikacji klubowej krasnostawianie i włodawianie uplasowali się ex aequo na trzecim miejscu.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe