Włodawa: Łącznik z peronem konieczny

  • 06.08.2018, 10:36
  • TWA
Włodawa: Łącznik z peronem konieczny
Mieszkańcy zachodniej części Woli Uhruskiej domagają się, aby gmina wybudowała dojście do peronu na wysokości ulicy Spokojnej. Pod petycją w tej sprawie podpisało się ponad 200 osób.

Pismo na biurko wójta Jana Łukasika w imieniu mieszkańców przedłożyli radni Stanisław Typiak i Antoni Linde. Swoje stanowisko argumentują tym, iż w lecie z Chełma do Włodawy przez Wolę Uhruską kursuje autobus szynowy, a brakuje bezpiecznego przejścia przez tory. Pasażerowie przechodzą w miejscu niedozwolonym, a  policja sypie mandatami.

- Mieszkańcy mają nadzieję, że autobus szynowy w przyszłości będzie kursował przez cały rok, a nie tylko w sezonie letnim, więc dojście do peronu z prawdziwego zdarzenia byłoby wtedy jak znalazł – tłumaczy wójt Łukasik. - Niezależnie jednak od tego skierowałem pismo do władz PKP z prośbą o pozwolenie na budowę przejścia i wykonanie go jak najszybciej. Mając nadzieję na pozytywne załatwienie sprawy, już zaplanowaliśmy wizję lokalną w terenie. Odbędzie się ona jeszcze w tym miesiącu – dodaje.

W wizji na pewno udział wezmą przedstawiciele urzędu gminy, mieszkańców i władz PKP.

Inne z Włodawy: Włodawianka triumfuje [SPRAWDŹ]

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe