Maturzyści mogą odetchnąć

  • 13.07.2018, 08:58
  • AN
Maturzyści mogą odetchnąć
Najlepsze wyniki matur mają uczniowie I LO w Chełmie. Tak wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Biorąc pod uwagę procentowy wynik zdawalności w I LO wynosi on 97,30 proc. Do egzaminu przystąpiło 185 uczniów. Maturę zdało 180 osób. - Liceum ukończyło 190 osób, jednak pięć z nich ma poprawki i w związku z tym nie przystąpiło do egzaminu maturalnego. Matury nie zdało pięć osób - wyjaśnia wicedyrektor I LO w Chełmie Robert Wojciechowski.

Pięciu uczniów, którzy oblali maturę, może przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Trzem osobom nie poszedł egzamin z matematyki, dwie nie poradziły sobie z językiem polskim.

Aż 11 osób nie zdało matury w II LO, co daje wynik procentowy 94,05 proc. Do egzaminu przystąpiło 185 uczniów, czyli wszyscy, którzy ukończyli w tym roku szkolnym III klasę.

- Młodzież miała problem z polskim i matematyką, a także językiem angielskim. Wśród naszych uczniów jest tylko jedna osoba, która nie zdała egzaminu z dwóch przedmiotów: języka polskiego i matematyki. Reszta może przystąpić do egzaminu poprawkowego - wyjaśnia dyrektor II LO w Chełmie Katarzyna Krzysteczko-Wróbel.

W III LO do matury przystąpiły 62 osoby. W pierwszym terminie zdało 52 uczniów. Dziewięć osób może przystąpić do poprawki. Zdawalność wyliczono na 83,87 proc.

- Jestem bardzo zadowolona. W ubiegłym roku w liceum były trzy klasy, w tym roku dwie, a zdawalność jest wyższa - tłumaczy dyrektor ZSEiM Edyta Chudoba. - Biorąc pod uwagę technikum i liceum, z dwóch przedmiotów matury nie zdały tylko trzy osoby. Reszta poprawi wyniki w sierpniu.

W IV LO w Chełmie do egzaminu maturalnego przystąpiło 60 osób, zdało 55. Szkoła ma więc trzeci wynik wśród ogólniaków miejskich - 91,67 proc. - Nie było osoby, która nie zdałaby egzaminu z dwóch przedmiotów - mówi dyrektor IV LO Marzena Koprukowniak.

Wśród szkół technicznych najlepsze okazało się technikum ekonomiczne. Egzamin zdawało 82 uczniów. Z wyzwaniem nie poradziło sobie 12 osób. Dwie z nich maturę kończą na tym etapie, dziesięć walczy dalej w sierpniu na poprawkach. W Zespole Szkół Technicznych do matury przystąpiły 132 osoby. 110 zdało egzamin, 22 nie podołały wyzwaniu. Procentowy wynik szkoły to 83,33 proc. Najgorzej matura wypadła w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Trzeba jednak dodać, że do egzaminu przystąpili wszyscy trzecioklasiści. Do matury podeszło 90 osób, zaliczyło 37.  Procentowy wynik szkoły to 47,50 proc.

W Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych egzamin maturalny zdawało 40 osób. Z maturą poradziło sobie jedynie 19 uczniów. Zdawalność szkoły kształtuje się na poziomie 47,50 proc.

Niecałe 54 proc. to wynik maturalny Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych. Na 58 osób przeszło 31.


Najczęściej czytane:

Odurzające ciasteczka [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Patryk
Patryk 6.08.2018, 17:41
IV LO NAJLEPSZE LO W CHEŁMIE <3

Pozostałe