Krasnystaw: Kawęcki zastępcą burmistrza

  • 9.04.2018, 09:31
  • GD
Krasnystaw: Kawęcki zastępcą burmistrza
Były przewodniczący rady miasta został zastępcą burmistrza. Edward Kawęcki obejmie obowiązki Wojciecha Kowalczyka, którego Prezes Rady Ministrów powołał na pełniącego obowiązki wójta gminy Krasnystaw.

Burmistrz Hanna Mazurkiewicz powołała 72-letniego Edwarda Kawęckiego na stanowisko zastępcy w ubiegły czwartek. Obowiązki pełnić zacznie od 9 kwietnia br.

- Edward Kawęcki ma bogate doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w instytucjach oświatowo-wychowawczych. Od wielu lat współpracuje również z jednostkami samorządu terytorialnego, w tym z miastem Krasnystaw. Jako doświadczony samorządowiec na pewno sobie poradzi z obowiązkami zastępcy burmistrza - mówi Hanna Mazurkiewicz.

Kawęcki był pomysłodawcą utworzenia II Liceum im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie i jego wieloletnim dyrektorem. Od 2002 roku do chwili obecnej jest radnym Rady Miasta Krasnystaw, której przewodniczył w latach 2010-2017.

- Ta propozycja była dla mnie dużym zaskoczeniem, ale również formą wyróżnienia i zaufania. Pani burmistrz przekonała mnie argumentami, że sprawa jest poważna i przemyślana. Dlatego zgodziłem się objąć funkcję zastępcy, choć przyjmuję ją również z pewnymi obawami. Praca urzędnika jest o wiele trudniejsza niż zasiadanie w radzie miasta. Mam jednak nadzieję, że nie zawiodę - mówi Edward Kawęcki.

W tej sytuacji Kawęcki musi złożyć rezygnację z mandatu radnego. Wybory uzupełniające są jednak wykluczone. Zgodnie z nowelizacją przepisów Kodeksu Wyborczego, wszelkie wybory i referenda po 31 stycznia br. nie będą zarządzane ze względu na zbyt krótki czas do jesiennych wyborów samorządowych. Dlatego do końca kadencji rada miasta będzie pracowała w okrojonym składzie.


Inne z Krasnegostawu:

The Broken Knife rockowo podbiło hrubieszowską scenę [VIDEO]

GD
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe