Raport: Stawiamy na niemieckie marki

  • 12.03.2018, 09:24
  • MP
Raport: Stawiamy na niemieckie marki
Niemal 74 tysiące samochodów zarejestrowali w lutym Polacy w wydziałach komunikacji. Największą popularnością nieprzerwanie cieszą się pojazdy sprowadzane z zachodu Europy.

W drugim miesiącu tego roku odnotowano 73 937 rejestracji używanych samochodów osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony, sprowadzanych z zagranicy. To wynik bardzo zbliżony do danych ze stycznia. W porównaniu z analogicznym okresem w 2017 r. to o prawie 8% więcej. Specjaliści rynku motoryzacyjnego prognozują, że jeśli ta tendencja się utrzyma, w tym roku może zostać pobity rekord Polski sprzed 10 lat, kiedy na drogi wyjechało ponad 1,5 miliona zarejestrowanych samochodów.

Chełmski muzyk rockowy zginął w wypadku drogowym w Holandii [TUTAJ]

Jakie auta Polacy rejestrowali w pierwszych dwóch miesiącach tego roku najczęściej? Wśród marek aut osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony przodują volkswageny (18 624 szt.), zaraz po nich są ople (16 725 szt.) oraz fordy (12 491 szt.). W modelach natomiast dominują: audi A4, których zarejestrowano 5 417 sztuk, na drugim miejscu są volkswageny golfy (5 047 szt.), a na trzecim ople astra (4 516 szt.). Zdecydowanie przeważał rocznik 2007. Oprócz niemieckich aut, w styczniu i lutym Polacy wciąż bardzo chętnie rejestrowali marki francuskie i japońskie, ale również koreańskie. Niegasnącym zainteresowaniem cieszą diesle - ich import w lutym wyniósł niemal 44% i był jednym z najwyższych w ostatnich dwunastu miesiącach.


Teraz czytane:

Obiecane podwyżki dla nauczycieli od kwietnia - zdaniem pedagogów "TO KPINA" [TUTAJ]

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe