Chełm: 20-latek uciekał przed policją

  • 04.03.2018, 10:57 (aktualizacja 06.03.2018, 11:13)
  • MP
Chełm: 20-latek uciekał przed policją
Policjanci ze Żmudzi ruszyli w pościg za kierowcą samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący autem marki Hyundai w pewnej chwili porzucił auto i kontynuował pieszo. Już po chwili był jednak w rękach funkcjonariuszy. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Żmudź, który nie posiadał prawa jazdy. Teraz będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Do zdarzenia doszło w czwartek. Uwagę mundurowych patrolujących teren gminy zwrócił Hyundai, w którym gasły i zapalały się światła. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę, ale ten pomimo dawanych sygnałów do zatrzymania, nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. W pobliżu jednej z posesji porzucił swój pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Już po chwili został jednak zatrzymany. Policjanci ustalili jego tożsamość. Był to 20-letni mieszkaniec gminy Żmudź. Jak się okazało nie miał on uprawnień do kierowania i to było powodem jego ucieczki.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja przepisów – kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli pomimo wydawanych mu przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Podobne artykuły:

Kolejne auta poszły z dymem - straty są olbrzymie

MP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
what
what 04.03.2018, 22:31
czyli policjanci ze Żmudzi patrolowali Chełm? a to ci dopiero zbieg okoliczności Żmudzka policja zatrzymuje w Chełmie pirata drogowego z Gminy Żmudź. W innych mediach inaczej piszą czy możecie to jakoś sprecyzować?
Justyna
Justyna 05.03.2018, 07:16
A z którego fragmentu tekstu wynika, że policjanci ze Żmudzi patrolowali Chełm?? Nagłówek "Chełm:" odnosi się do powiatu, tak jak "Krasnystaw" czy "Włodawa" przy innych artykułach - tak przynajmniej wynika z mojego toku myślenia

Pozostałe