Powiat dziękował za plony

  • 29.08.2016, 12:17 (aktualizacja 20.09.2016, 10:57)
  • TW
Powiat dziękował za plony
Z wielką pompą świętowano dożynki powiatu włodawskiego. Impreza odbyła się w Starym Brusie.

Najpierw odprawiona została msza dziękczynna. Później był uroczysty korowód dożynkowy i konkursy m.in. na najładniejszy wieniec, chleb, potrawy regionalne. Tradycją już stało się, że właściciele największych gospodarstw bądź rolnicy, którzy w minionym roku odnieśli największe sukcesy w swojej pracy, otrzymują medale. Tym razem odznaką "Zasłużony dla rolnictwa" uhonorowani zostali: Czesław Błyskosz z Dołhobród w gminie Hanna, Andrzej Ganczaruk z Bukowskiego Lasu w gminie Hańsk, Michał Horszczaruk z Wyryk Adampola w gminie Wyryki, Ryszard Kaczmarzewski z Nowego Załucza w gminie Urszulin, Andrzej Kaliszuk z Różanki w gminie Włodawa, Janusz Kloc z Włodawy, Witold Masionek z Warszawy, prowadzący gospodarstwo w gminie Stary, oraz Sławomir Szwed z gminy Wola Uhruska.

 

 

Zobaczcie film z dożynkowego pochodu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zobacz też: Dożynki w gminie Rejowiec

Zobacz też: Kto został Miss Chmielaków?

Zobacz też: Kolejne imieniny dębu Bolko

TW

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe