Czerwona strefa o krok

  • 03.03.2021, 10:11 (aktualizacja 03.03.2021, 10:15)
  • TWA
Czerwona strefa o krok
Sytuacja epidemiczna w szkołach i urzędach nieco się poprawiła, ale to nie oznacza, że zmalała liczba mieszkańców naszego powiatu chorych na COVID-19. Wręcz przeciwnie, zakażonych jest coraz więcej. Nasi samorządowcy spodziewali się, że powiat włodawski ponownie zostanie objęty czerwoną strefą.

Przed tygodniem informowaliśmy o ognisku koronawirusa w wydziale komunikacji, transportu i dróg Starostwa Powiatowego we Włodawie. W ubiegłym tygodniu pracę wydziału częściowo przywrócono. Działa punkt dotyczący rejestracji pojazdów.

Nieco poprawiła się także sytuacja w szkołach. Z danych Kuratorium Oświaty w Lublinie opublikowanych w środę, 24 lutego wynika, że Szkoła Podstawowa w Orchówku po blisko półtoratygodniowej przerwie wróciła do nauczania w trybie stacjonarnym. Częściowe nauczanie w trybie zdalnym zostało wydłużone natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 4 we Włodawie oraz w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie. Wszystkie te placówki jeszcze przez cały miniony tydzień pracowały w sposób mieszany. Nie było natomiast informacji, aby koronawirus pojawił się w innych szkołach lub przedszkolach na terenie naszego powiatu.

Wciąż jednak choruje wielu zwykłych mieszkańców naszego powiatu. Oddział covidowy we włodawskim szpitalu niemal przez cały czas jest w pełni obłożony.

- Chorych nam przybywa. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców przekroczyliśmy tzw. dopuszczalną granicę i spodziewamy się, że nasz powiat znów zostanie objęty czerwoną strefą – tłumaczył w środowy poranek, 24 lutego starosta Andrzej Romańczuk.

Okazało się, że rząd wprowadził regionalizację na województwa, a nie powiaty, tak jak miało to miejsce jesienią ubiegłego roku. Biorąc pod uwagę globalną liczbę zachorowań w całym województwie, nie wypadamy najgorzej na tle kraju. Oznacza to, że na razie czerwonej strefy, a wraz z nią ponownego lockdownu nie musimy się obawiać. Pozostają dotychczas obostrzenia.

- Nie zmienia to faktu, że musimy zachować wszelką ostrożność, gdyż epidemia przybiera na sile w całej Polsce. Stosujmy się do restrykcji i obostrzeń - apeluje starosta.

TWA

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ktosik
ktosik 04.03.2021, 15:59
Panie Romańczuk może trzeba najpierw pomyśleć. A jak nie przypomnę, że od soboty 24 października ub. roku cała Polska została objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Do tej pory nie było informacji aby były zmiany i wprowadzone strefy żółte i zielone. Zapytam, jak więc może znowu powiat być "objęty czerwoną strefą", kiedy w niej jest?!
miejscowy
miejscowy 04.03.2021, 10:26
A w reżimowych mediach twierdzą, że miejsc w szpitalach jest po dostatkiem. Znowu propaganda sukcesu.

Pozostałe