W środę (24 czerwca), sala widowiskowa Krasnostawskiego Domu Kultury wypełniła się uczniami, rodzicami, nauczycielami i przedstawicielami samorządu. Podczas uroczystej gali wręczono Stypendia Burmistrza Krasnegostawu za II półrocze roku szkolnego 2025/2026. Gospodarzem wydarzenia był burmistrz Krasnegostawu Daniel Miciuła, który podkreślał, że sukcesy młodych ludzi są efektem ich codziennej pracy, determinacji oraz wsparcia ze strony rodziców i nauczycieli.
- Dzisiejsza uroczystość jest nie tylko momentem wręczenia nagród, to przede wszystkim święto ambicji, wytrwałości i marzeń. Każdy z was, drodzy stypendyści, udowodnił, że sukces nie jest dziełem przypadku. Jest to efekt codziennej pracy, determinacji i odwagi w sięganiu powyżej. Wasze osiągnięcia (...) są powodem do dumy nie tylko dla was samych, dla waszych rodzin, nauczycieli, ale także dla całej naszej społeczności – podkreślił burmistrz Miciuła.
W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele urzędu miasta, dyrektorzy oraz grona pedagogiczne krasnostawskich szkół podstawowych. Rodzice wszystkich wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Łącznie stypendia przyznano 109 uczniom z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich. Nagrody trafiły do uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, a także odnoszących sukcesy artystyczne i sportowe.
Lista nagrodzonych
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza (dyrektor Marzena Morylowska):
- Stypendia naukowe: Zuzanna Aniołek, Tymoteusz Łukowiec, Zuzanna Proskura, Zofia Uchimowicz, Liliana Płowaś, Daria Lasota, Martyna Studzińska, Jonatan Kulik, Natalia Sawa, Barbara Dudzińska, Lena Lachawiec, Alicja Mrugała, Marcelina Stafijowska, Dominika Wrona, Helena Żurek, Lena Brzyszko, Łucja Filipczak, Filip Korzeniowski, Amelia Kowalczyk, Natalia Kluch, Maja Tarasewicz, Alicja Sikorska, Julia Mierzyńska, Adrianna Czaban, Lena Janik, Julia Świstek, Alicja Domina, Julian Łukasiak, Zuzanna Zdybel, Emilia Dyśko, Zuzanna Jodełka, Barbara Petrynik, Oliwia Soczyńska, Zofia Smyk, Karolina Barczak, Iga Bławat, Anna Choma, Agata Miś, Aleksandra Serwatka.
- Stypendia artystyczne i sportowe: Emilia Dyśko, Anna Choma, Maja Bojarczuk, Zuzanna Zdybel, Igor Smorga.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II (dyrektor Agata Małek):
- Stypendia naukowe: Łucja Gradowska, Hanna Żebrowska, Wiktoria Pawelec, Szymon Adamiak, Igor Grzesiuk, Natalia Pucek, Filip Suchodolski, Martyna Zezula, Aleksandra Bojarska, Aniela Fornalska, Anna Knap, Joanna Pomijan, Wojciech Pomianowski, Marcelina Romańska, Piotr Wereszczyński, Julia Iwaniak, Maria Wójtowicz, Jacek Ślusarczyk, Liliana Szałachwij, Gabriela Cembrowska, Laura Hawryluk, Franciszek Jarocki, Miłosz Krzysztofiak, Zuzanna Tokarska, Hanna Panas, Marcel Polak, Hanna Grabias, Maja Tracz, Marcelina Marcinkowska, Maja Kawęcka, Lena Tomiło, Zuzanna Panas, Aleksandra Wrona, Marcelina Wróbel, Nikodem Wróbel, Jakub Korszla, Patrycja Żurek, Krystian Cichomski, Natalia Pachuta, Aleksandra Pliszczyńska, Julia Stefańczyk, Oliwia Chachaj, Oktawian Radecki, Nikodem Szymaszek, Michał Waręcki, Maksymilian Berezowski.
- Stypendia artystyczne: Nina Łosiewicz, Liliana Szałachwij, Marcelina Wróbel.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich (p.o. dyrektora Małgorzata Bojarczuk):
- Stypendia naukowe: Adam Jagniontkowski, Barbara Kawa, Miłosz Fałek, Ivan Holovchenko, Karol Szymański, Julia Wentczuk, Kalina Chmist, Miłosz Podlaski, Maja Maciejewska, Wiktoria Poniedziałek, Antonina Fałek, Olga Bielesza, Łucja Bąk.
- Stypendia artystyczne i sportowe: Maja Szostak, Amelia Bodio, Gabriela Ćwir.
W imieniu wszystkich stypendystów głos zabrali przedstawiciele wyróżnionej młodzieży. Dziękowali za przyznane stypendia, podkreślając, że takie wsparcie jest dla nich motywacją do dalszego rozwijania swoich pasji i podejmowania kolejnych wyzwań. Galę zakończyły występy wokalne, które nadały wydarzeniu wyjątkowy i uroczysty charakter.

Napisz komentarz
Komentarze