Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Artykuły

Reklama
Debata w Bytyniu o Sobiborskim Parku Narodowym. Mieszkańcy nieprzejednani: Nie chcemy rezerwatu! [ZDJĘCIA]
KONTROWERSYJNY TEMAT
Debata w Bytyniu o Sobiborskim Parku Narodowym. Mieszkańcy nieprzejednani: Nie chcemy rezerwatu! [ZDJĘCIA]
W niedzielę, 20 lipca, w świetlicy wiejskiej w Bytyniu odbyło się otwarte spotkanie poświęcone planom utworzenia Sobiborskiego Parku Narodowego. W wydarzeniu uczestniczyło około 50 osób, w tym mieszkańcy, przedstawiciele samorządu, społecznicy i zaproszeni goście. Uczestnicy spotkania wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec planowanej formy ochrony przyrody, postulując przeprowadzenie referendum w tej sprawie oraz deklarując gotowość do dalszego monitorowania sytuacji. 21.07.2025 18:23    3    1
Gm. Urszulin: Ratunek dla kościelnej wieży. Ruszyły prace, ale wciąż potrzebna pomoc
Niedzielne msze poza świątynią
Gm. Urszulin: Ratunek dla kościelnej wieży. Ruszyły prace, ale wciąż potrzebna pomoc
Zabytkowy kościół pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Wereszczynie zyskał kolejną szansę na ocalenie. Po latach starań rozpoczęły się prace renowacyjne wieży wraz z babińcem – tej części świątyni, która od lat stanowiła największe zagrożenie dla bezpieczeństwa wiernych. Prace obejmą rozbiórkę i odtworzenie konstrukcji drewnianej wieży, wzmocnienie fundamentów oraz ponowny montaż zabytkowych organów z 1878 roku. 21.07.2025 17:55
Podczas kawalerskiego „zwinęli” wieżę ratowniczą nad Jeziorem Białym. Sprzęt odnaleziony, sprawa zakończona polubownie
Zaszaleli przed ślubem!
Podczas kawalerskiego „zwinęli” wieżę ratowniczą nad Jeziorem Białym. Sprzęt odnaleziony, sprawa zakończona polubownie
W ubiegły weekend doszło do kradzieży wieży ratowniczej, należącej do Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej (RWR). Konstrukcja zniknęła z plaży głównej nad Jeziorem Białym w Okunince, z odcinka znajdującego się pomiędzy ośrodkiem wypoczynkowym „Rusałka” a wodnym parkiem rozrywki. Wieczorem tego samego dnia, dzięki interwencji włodawskich funkcjonariuszy policji oraz współpracy osób postronnych, „zguba” została odnaleziona i wróciła do ratowników w nienaruszonym stanie. Sprawa została zakończona bez kierowania zarzutów. 21.07.2025 17:40
Janówka pamięta o powstańcach styczniowych. Piknik historyczny w gminie Hanna [ZDJĘCIA]
Była gra terenowa i lazaret
Janówka pamięta o powstańcach styczniowych. Piknik historyczny w gminie Hanna [ZDJĘCIA]
W niedzielę, 20 lipca, na polanie przy pomniku powstańców styczniowych już po raz trzeci odbyły się obchody 162. rocznicy bitwy pod Janówką. Wydarzenie, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Hładioszki” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Hannie, było żywą lekcją historii, patriotyzmu i lokalnej tożsamości. 21.07.2025 17:28    1    1
Pięściarze Olimpu stale gotowi do walki
Boks
Pięściarze Olimpu stale gotowi do walki
Udanymi występami w ringach w kraju i za granicą pierwsze półrocze zamykają pięściarze MKS-u Olimp Chełm. Nie spoczywają jednak na laurach, ponieważ część z nich przygotowuje się do kolejnych zmagań, z nadzieją powiększenia dorobku medalowego. 21.07.2025 15:27
Potencjał w cieniu trudności
Siatkówka plażowa
Potencjał w cieniu trudności
Siatkarze UKS-u Tempo Chełm odpoczywają po intensywnym okresie startów na arenie lokalnej i krajowej, myśląc już jednak o tym, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Z kolei wychowanka klubu Julia Radelczuk, która ma za sobą rozgrywki w polskim czempionacie, szykuje się do rywalizacji międzynarodowej. 21.07.2025 14:34
Miał walizki wypchane kontrabandą. 26-latek z Ukrainy zatrzymany w Dorohusku
Ktoś mu dał, to wziął
Miał walizki wypchane kontrabandą. 26-latek z Ukrainy zatrzymany w Dorohusku
Ponad 50 tysięcy złotych – na tyle oszacowano wartość papierosów bez polskich znaków akcyzy, które przewoził obywatel Ukrainy zatrzymany przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Dorohusku. Kontrabanda ukryta była w torbach podróżnych. 21.07.2025 14:30
Nietrzeźwy 23-latek wbił auto w dom. Grozi mu do 3 lat więzienia [FILM]
Szalona szarża przez skrzyżowanie!
Nietrzeźwy 23-latek wbił auto w dom. Grozi mu do 3 lat więzienia [FILM]
Nietrzeźwy 23-latek z Krasnegostawu w sobotnią noc podróż zakończył w ścianie domu w Siennicy Nadolnej. Volkswagen, którym jechał, najpierw staranował znak drogowy, a następnie uderzył w budynek, uszkadzając jedną ze ścian. Ranny kierowca trafił do szpitala. 21.07.2025 12:39    2    1
Seria brutalnych pobić w Chełmie. Cztery osoby trafiły do szpitala
Co za dzień!
Seria brutalnych pobić w Chełmie. Cztery osoby trafiły do szpitala
Niedziela, 20 lipca, była wyjątkowo pracowita dla ratowników medycznych i policji w Chełmie. Tylko tego dnia zespoły ratownictwa medycznego interweniowały kilkukrotnie w związku z pobiciami, do których doszło w różnych częściach miasta. Cztery osoby – w tym 14-latek – trafiły do szpitala. 21.07.2025 12:20    4    2
Gm. Chełm. Energii ze słońca na razie nie będzie
Inwestor musi dostarczyć raport
Gm. Chełm. Energii ze słońca na razie nie będzie
Zostało czasowo zawieszone postępowanie administracyjne, jakie gmina Chełm prowadzi w sprawie inwestycji zaplanowanej przez spółkę EPLANT. O jakiej inwestycji mowa i dlaczego gmina nie może tymczasem zająć jednoznacznego stanowiska? 21.07.2025 11:19
Gm. Chełm. Mieszkańcy pochylą się nad planami
Trwają analizy, projekt uchwały jest już gotowy
Gm. Chełm. Mieszkańcy pochylą się nad planami
Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Chełm opublikowano niedawno obwieszczenie, w którym poinformowano, że trwają właśnie prace planistyczne związane z ustaleniem nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenów, które położone są w następujących obrębach ewidencyjnych: Nowosiółki-Kolonia, Nowosiółki, Stołpie, Ochoża-Kolonia, Horodyszcze, Okszów i Żółtańce. 21.07.2025 10:49
Chełm. Zderzenie trzech aut przy rondzie Jana Pawła II [ZDJĘCIA+FILM]
Sprawca już ukarany
Chełm. Zderzenie trzech aut przy rondzie Jana Pawła II [ZDJĘCIA+FILM]
Do zdarzenia doszło w niedzielę (20 lipca) po godzinie 13:00 w centrum Chełma, na zjeździe z wiaduktu w kierunku ronda Jana Pawła II. Brały w nim udział trzy samochody osobowe: toyota, audi i dodge. Kilka osób poszkodowanych zostało przewiezionych karetkami pogotowia do szpitala na badania. 21.07.2025 10:32
Rekordowa edycja Budżetu Obywatelskiego? Mieszkańcy zgłosili aż 103 projekty!
Trwa weryfikacja
Rekordowa edycja Budżetu Obywatelskiego? Mieszkańcy zgłosili aż 103 projekty!
Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego w Chełmie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkanki i mieszkańcy miasta zgłosili łącznie 103 projekty, obejmujące zarówno propozycje ogólnomiejskie, jak i osiedlowe oraz dotyczące tzw. zielonego budżetu. To dowód na rosnącą aktywność społeczną i chęć realnego wpływu na wygląd i funkcjonowanie naszego miasta. 21.07.2025 10:32    1
Krasnystaw. Dzielnicowy po służbie zatrzymał 19-letniego wandala
Bezczelnie mazał po drzwiach
Krasnystaw. Dzielnicowy po służbie zatrzymał 19-letniego wandala
Sobotni wieczór zakończył się nieoczekiwaną interwencją policjanta. Dzielnicowy KPP w Krasnymstawie, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał 19-latka, który sprayem niszczył drzwi budynku gospodarczego należącego do spółdzielni mieszkaniowej. Młody wandal trafił w ręce policji i stanie przed sądem. 21.07.2025 10:08
Chełm. Sąd, sztuczna inteligencja i turystyka – czyli pięć pytań radnego Otkały
Wiceprezydent odpowiada
Chełm. Sąd, sztuczna inteligencja i turystyka – czyli pięć pytań radnego Otkały
Czy Chełm jest gotowy na erę sztucznej inteligencji? Gdzie w mieście rodzice mogą bezpiecznie spotykać się z dziećmi pod okiem kuratora? Czy turystyka w Chełmie to tylko przejazd, czy coś więcej? Radny Tomasz Otkała (Polska 2050) postawił prezydentowi miasta pięć konkretnych pytań. W odpowiedzi, wiceprezydent Radosław Wnuk, przedstawił aktualny stan spraw oraz plany samorządu. 21.07.2025 10:05
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama