Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Artykuły

Reklama
Gm. Urszulin. Pensjonat w Wereszczynie bez pomysłu na przyszłość
Niespełniona inwestycja
Gm. Urszulin. Pensjonat w Wereszczynie bez pomysłu na przyszłość
Nowoczesny pensjonat w Wereszczynie, który miał stać się impulsem rozwojowym dla gminy Urszulin, nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Obiekt powstał w miejscu dawnej szkoły podstawowej i miał wspierać lokalną turystykę, tworzyć miejsca pracy oraz promować region Polesia Lubelskiego. Dziś generuje jedynie koszty utrzymania, a samorząd nie ma koncepcji jego wykorzystania. 29.10.2025 23:33
Kura zbliżenie
Trudny temat
Gm. Stary Brus. Radni dyskutowali o planowanej budowie fermy drobiu
Podczas październikowej sesji rady gminy jednym z głównych tematów obrad była planowana budowa fermy drobiu w sąsiedztwie miejscowości Nowy Brus. Spotkanie przerodziło się w wielowątkową dyskusję o inwestycji, która – według wstępnych założeń – miałaby przynieść wymierne korzyści gospodarcze i infrastrukturalne dla regionu. 29.10.2025 23:02
Przegląd informacji z 29 października 2025. Chełm, Krasnystaw, Włodawa
PODSUMOWANIE DNIA
Przegląd informacji z 29 października 2025. Chełm, Krasnystaw, Włodawa
Podsumowanie najważniejszych newsów i artykułów, które ukazały się na naszej stronie w środę, 29 października. Sprawdź, czy nie ominęło cię coś ważnego! 29.10.2025 21:06
W Woli Osowińskiej 29 października doszło do tragicznego zdarzenia. 17-latek miał liczne obrażenia ciała. Sprawcą zabójstwa może być jego młodszy brat.
17-latek zmarł w szpitalu
Lubelskie. 13-latek podejrzewany o zabicie brata. Nowe informacje o strasznej tragedii
29 października w miejscowości Wola Osowińska w gminie Borki doszło do tragicznego zdarzenia. - 17-latek z licznymi obrażeniami ciała zmarł w szpitalu – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim. Pomimo natychmiastowej pomocy medycznej, jego życia nie udało się uratować. Z najnowszych informacji wynika, że sprawcą zabójstwa może być młodszy brat ofiary. 29.10.2025 20:52
Policjanci z Dorohuska zatrzymali 27 października w Okopach-Kolonii 60-letniego obywatela Ukrainy, który kierował tirem, mimo że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Narozrabiał za kierownicą
Kierowca tira wpadł do rowu i w ręce policji. Dlaczego został wydalony z Polski i ma zakaz wjazdu do Schengen?
Policjanci z Dorohuska zatrzymali 60-letniego obywatela Ukrainy, który kierował tirem, mimo że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Po wytrzeźwieniu został wydalony z Polski, a przez najbliższe 5 lat nie może wjechać na terytorium krajów strefy Schengen. 29.10.2025 18:31
Sąd Okręgowy w Zamościu ma nowego prezesa. Bez szefów dalej sądy rejonowe w Krasnymstawie, Zamościu, Hrubieszowie
Poprzednich prezesów odwołał minister
Sąd Okręgowy w Zamościu ma nowego prezesa. Bez szefów dalej sądy rejonowe w Krasnymstawie, Zamościu, Hrubieszowie
Sąd Okręgowy w Zamościu ma nowego prezesa. Został nim sędzia Arkadiusz Mrowiec. W sądach rejonowych w Hrubieszowie, Krasnymstawie, Tomaszowie Lubelskim i Zamościu wciąż nie ma prezesów. Ich obowiązki pełnią zastępcy prezesów bądź przewodniczący wydziałów z najdłuższym stażem. 29.10.2025 16:20
Prawdziwa tragedia. 17-latek z ranami kłutymi zmarł w szpitalu
Chłopak zmarł w szpitalu
Prawdziwa tragedia. 17-latek z ranami kłutymi zmarł w szpitalu
W nocy w środę (29 października), kilka minut po godzinie 3.00, policjanci interweniowali w jednym z domów w powiecie radzyńskimi. W środku był 17-latek, który miał liczne obrażenia ciała. 29.10.2025 15:49    1
Bramki przed wejściem do szpitala wykryją broń. Zachwytu medyków brak
Nowy kontrowersyjny pomysł
Bramki przed wejściem do szpitala wykryją broń. Zachwytu medyków brak
Ministerstwo Zdrowia chce m.in. instalować w szpitalach bramki wykrywające metal. Oprócz tego, że będzie to sporo kosztować, pojawia się pytanie: kto będzie kontrolował? 29.10.2025 15:02
Ciężarówka wypadła z drogi i uderzyła w drzewo
Zjechał cysterną do rowu
Ciężarówka wypadła z drogi i uderzyła w drzewo
Do zdarzenia drogowego doszło w środę (28 października) w miejscowości Bezek-Kolonia w gminie Siedliszcze. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo. 29.10.2025 14:18
Chełmska Rada Miasta Chełm powołała komisję od strefy płatnego parkowania. Radni na sesji z 29 października
Zanim pojawią się parkomaty, najpierw analizy i konsultacje
„Politykiernia” na parkingu? Chełmska rada powołała komisję od strefy płatnego parkowania
Choć pomysł powołania komisji ds. strefy płatnego parkowania w Chełmie miał być spokojnym, ponadpartyjnym projektem, podczas wtorkowej sesji rady miasta emocji nie brakowało. Ostatecznie uchwałę przyjęto jednogłośnie, ale po drodze radni zdążyli pokłócić się o kompetencje, wierność klubową i sens podejmowania działań. 29.10.2025 14:00    3    1
MKL Chełm
Lekkoatletyka
Kolejne owocne podsumowanie MKL-u Chełm
MKL Chełm oficjalnie zakończył już drugą część sezonu, która była poświęcona startom "na świeżym powietrzu". Zanim powiększyli dorobek medalowy brali udział w zgrupowaniach w Ustrzykach Dolnych, Kozienicach oraz Puławach. Do zmagań wychowankowie klubu trenują pod okiem Łukasza Sereja, Damiana Leszczyńskiego i Piotra Szkody. 29.10.2025 13:22
Były „aniołek Kaczyńskiego” zostanie zatrudniony w chełmskim ratuszu?
Wiciak kierowniczką w Kancelarii Prezydenta?
Były „aniołek Kaczyńskiego” zostanie zatrudniony w chełmskim ratuszu?
Nową kierowniczką Wydziału Promocji i Kontaktów z Mediami w Kancelarii Prezydenta Miasta Chełm ma zostać Magdalena Wiciak – była kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, wieloletnia pracowniczka Polskiej Spółki Gazownictwa, a także autorka książki „Przebaczenie”. W przeszłości media określały ją jako jedną z „aniołków Kaczyńskiego”. Jak poinformował nas Urząd Miasta Chełm, Magdalena Wiciak nie została jeszcze formalnie zatrudniona. 29.10.2025 12:25    3    1
LKS Breaking Dotsport
Breaking
Katarzyna Sochal wytańczyła sobie podium
Po brązowy medal w Mistrzostw Polski PFTU w Warszawie udało się sięgnąć jednej z reprezentantek LKS-u Breaking Dotsport. 29.10.2025 12:17
Prawie pół kilograma narkotyków w hotelowym pokoju w Chełmie. 19-latek tymczasowo aresztowany
Miał sporo towaru!
Prawie pół kilograma narkotyków w hotelowym pokoju w Chełmie. 19-latek tymczasowo aresztowany
Spore ilości środków odurzających zabezpieczyli chełmscy kryminalni w hotelowym pokoju w Chełmie. Zatrzymali przebywającego w nim 19-latka. Na wniosek śledczych został przez sąd tymczasowo aresztowany. 29.10.2025 12:12
Klub Strzelecki VIS Międzyrzec Podlaski
Strzelectwo
Strzelcy MKS-u Dragon Chełm popisali się celnością
Zawodnicy MKS-u Dragon Chełm powiększyli dorobek medalowy klubu po udziale w Pucharze Międzyrzecczyzny, którego gospodarzem był Klub Strzelecki VIS Międzyrzec Podlaski. Zmagania rozegrały się w konkurencji karabinu pneumatycznego. 29.10.2025 12:08
Reklama baner reklamowy
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: andy Treść komentarza: może zapytacie o zdanie jakiegoś Polaka Data dodania komentarza: 25.06.2026, 08:30 Źródło komentarza: Zełenski bez Orderu Orła Białego. Ostra reakcja Kijowa. Sieć tętni od emocji Autor komentarza: m Treść komentarza: Skoro uświetniają uroczystości to organizatorzy tych uroczystości powinni stanąć na wysokości zadania i suto sypnąć groszem. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 08:18 Źródło komentarza: Chełmski chór Rapsodia zaproszony na prestiżowy festiwal do Hiszpanii. Potrzebne wsparcie Autor komentarza: Anonim Treść komentarza: Boyeda (hulajnoga na zdjeciach powyzej) ma mozliwosc jechania ponad 60 mph, wiec prosze o nie szerzenie dezinformacji Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:43 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Mieszkaniec ale madrzejszy Treść komentarza: Boyeda (hulajnoga zalaczona na zdjeciu powyzje) jezdza ponad 60mph Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:36 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Ewa Treść komentarza: Czy gmina Żmudź przystąpi tak jak gmina Leśniowice do SIM (Spłeczna Inicjatywa Miezzkaniowa)? Przecież w Żmudzi są bloki. Wszyscy wiedzą ze w Żmudzi brakuje mieszkań dlatego młodzi ludzie wyjeżdają a na 100 % byli by chetni na mieszkania. Warto pomyśleć o tym. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:33 Źródło komentarza: Inwestycyjny rekord i demograficzne wyzwania. Tak radni w Żmudzi podsumowali miniony rok Autor komentarza: igrzyska Treść komentarza: Na koniec 2026 r. prognozowany dług Miasta Chełm wyniesie 300 000 000 złotych!!!!!!!!!! Bawcie się, bawcie się i bijcie brawo JAKUBOWI BANASZKOWI!!!! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:39 Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu na Dni Chełma. Sprawdź zamknięte ulice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama