Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 11:43
Reklama Reklama sprzedaży domów na Os. Niedźwiadek w Chełmie

Gmina Białopole

Skromniejsze dochody kobiet wójtów
Skromniejsze dochody kobiet wójtów

Zestawiliśmy zarobki i majątki kobiet zarządzających gminami w powiecie chełmskim. To cztery panie, ale tylko jedna z nich trzyma władzę od lat - Edyta Niezgoda, która ma najwyższe dochody i spory majątek. Na drugim miejscu jest Bożena Deniszczuk, a na trzecim - Joanna Jabłońska. Najmniej zarobiła w ubiegłym roku wójt małej Dubienki - Krystyna Deniusz-Rosiak.

26.08.2020 09:10    3
Dlaczego zakażona koronawirusem pojechała autobusem?
Dlaczego zakażona koronawirusem pojechała autobusem?

Sanepid poszukuje pasażerów, którzy 22 lipca po godz. 8 jechali busem na trasie Dubienka-Chełm. W Białopolu dosiadła się do nich zakażona koronawirusem kobieta. Obwiniana o nieodpowiedzialność chora broni się, że to lekarz pozwolił jej jechać publicznym transportem, chociaż mógł wezwać karetkę.

04.08.2020 08:59    3
Wójt chce płacić tekturowym czekiem
Wójt chce płacić tekturowym czekiem

Henryk Maruszewski dostał 500 tys. złotych od premiera i chce te pieniądze wykorzystać, by wyasfaltować wszystkie dotąd nieremontowane drogi powiatowe na terenie swojej gminy. Pomysł poparli radni powiatu i przekazali mu w zarząd cztery drogi.

29.07.2020 08:43    2    1
Mieszkańcy Białopola pożegnają proboszcza
Mieszkańcy Białopola pożegnają proboszcza

We wtorek (23 czerwca) ma się odbyć pogrzeb śp. ks. kan. Henryka Borzęckiego, który 24 marca zmarł w szpitalu w Puławach zarażony koronawirusem. Rodzina czekała na ten moment do chwili, gdy wyciszy się pandemia, by mieszkańcy mogli przyjść i pożegnać swojego proboszcza.

22.06.2020 10:40
Nieuwaga zakończona śmiercią
Nieuwaga zakończona śmiercią

Podczas wyprzedzania mercedes sprinter uderzył w autobus. Na miejscu zginął 18-letni pasażer, którego przygniótł przewrócony samochód dostawczy. 24-letni kierowca został oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

25.05.2020 12:03
Białopole wraca do normalności
Białopole wraca do normalności

To była pierwsza sesja rady gminy od czasu ogłoszenia epidemii. Ostatnie wydarzenia ciężko doświadczyły mieszkańców i pracowników gminy. - Z próby wyszliśmy zwycięsko - mówi wójt Henryk Maruszewski.

12.05.2020 07:13
Maseczki mogą pomóc spółdzielni
Maseczki mogą pomóc spółdzielni

Dynamiczne kobiety otworzyły gospodę Kastoria w Raciborowicach i niedługo później musiały ją zamknąć z powodu epidemii koronawirusa. Chociaż dwoją się i troją, by zarobić na utrzymanie, to nie jest im łatwo. Być może gmina trochę pomoże.

09.05.2020 10:26    1    2
Białopole: "Nie jesteśmy trędowaci!"
Białopole: "Nie jesteśmy trędowaci!"

Zameldowanie w Białopolu nie świadczy o tym, że ktoś jest chory. - Wirusa nie widać i każdy może być nosicielem - podkreślają mieszkańcy gminy. W ostatnich tygodniach wiele osób zameldowanych w tym rejonie doświadczyło dyskryminacji. Tymczasem dystans trzeba mieć do wszystkich.

14.04.2020 09:23    2
Wirus uderzył w bank. Urzędy ocalały
Wirus uderzył w bank. Urzędy ocalały

Zdradliwy wirus zaatakował w Banku Spółdzielczym w Białopolu i jego lokalnych oddziałach w Uchaniach i Teratynie. Zarażonych jest aż 13 pracowników, w tym niemal cały zarząd banku. Prezes i jego pracownicy trafili do szpitala w Chełmie.

06.04.2020 09:14    2
Strach ma wielkie oczy
Strach ma wielkie oczy

- Mój syn mieszka niedaleko osoby zarażonej. Niedawno miał kontakt z członkiem jej rodziny. To jest straszne, że nie może się przebadać. Zarazi swoich bliskich, zawiezie wirusa do pracy... Wszyscy się boimy. Gdy syn zadzwonił do sanepidu, usłyszał, że nie jest w grupie ryzyka, bo nie miał bezpośredniego kontaktu - mówi nasza Czytelniczka z Białopola.

03.04.2020 08:54    1    1
Kto zaraża, a kogo tylko o to posądzają?
Kto zaraża, a kogo tylko o to posądzają?

Każdy też chce wiedzieć, co się dzieje i kto jest następny. Informacje, jakie do wszystkich docierają, są tylko szczątkowe. Za to niepotrzebny hejt na mieszkańców Białopola napływa z każdej strony. Przez to zakażeni boją się mówić prawdę.

02.04.2020 08:09
Wójt na kwarantannie
Wójt na kwarantannie

Białopolem zatrzęsło, gdy się okazało, że jeden z pracowników urzędu gminy ma koronawirusa. Z dnia na dzień trzeba było odesłać do domów 33 pracowników urzędu. Jedni mają kwarantannę, inni nadzór epidemiologiczny. Gminie udało się wcześniej do tego przygotować. Na stronie internetowej zamieszczono numery telefonów do osób pracujących zdalnie. Można zadzwonić, zapytać, załatwić coś, jeśli w tych warunkach jest to możliwe. W czterech ścianach jest też zamknięty wójt.

30.03.2020 10:06
Akcja izolacja
Akcja izolacja

Kto był w Białopolu, ten wie, że ludzie stamtąd już są odizolowani od świata. Nie funkcjonuje komunikacja podmiejska. Każdy, kto może, nie wychodzi z domu. Robione są tylko zakupy w sklepie i aptece. Czy można bardziej ograniczyć niebezpieczeństwo rozsiewania wirusa?

30.03.2020 09:47    3    1
Proboszcz mógł zarazić wielu ludzi
Proboszcz mógł zarazić wielu ludzi

Ksiądz z parafii w Białopolu jest zakażony koronawirusem. Walczy o życie w szpitalu w Puławach. Zanim chorobę wykryto, mógł zarazić wiele osób - uczestników pogrzebów, parafian, obsługę karetki i pracowników oraz pacjentów chełmskiego szpitala, gdzie go początkowo przyjęto z powodu zwykłego zapalenia płuc.

23.03.2020 08:44
Trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem w powiecie chełmskim
Trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem w powiecie chełmskim

Zakażone osoby to mieszkańcy gminy Białopole, którzy mieli kontakt z księdzem. Ich stan jest dobry.

20.03.2020 17:06    6
KOMENTARZE
Autor komentarza: jurek_Treść komentarza: na Podwalnej jakiś wuj parkuje swoim struclem( bolid młodego wieśniaka) na wysepce zasłaniając widok jadącym pod góręData dodania komentarza: 05.10.2022, 19:21Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super jak to bedzie zrobione .Data dodania komentarza: 05.10.2022, 18:27Źródło komentarza: Gm. Białopole. Przebudowa dróg – do trzech razy sztuka...Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Kolo gmachu to samo w godzinach od 7 do 15 nie ma wolnych miejsc parkingowych . Zrobic platne parkowanie 1 godzina gratis reszta dnia do uzgodnienia za kazda powiedzmy 5 zl i po problemie .Data dodania komentarza: 05.10.2022, 18:25Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowych
Reklama
Reklama