Majówkę rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny i strażaków w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Po liturgii uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Poległych, gdzie złożono symboliczne wieńce. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na plac przy Centrum Społeczno-Kulturalnym.
Wójt Marek Kasprzak złożył życzenia strażakom z okazji ich święta. Dzieci z Zespołu Tanecznego ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowie zatańczyły krakowiaka. Wystąpił też Młodzieżowy Zespół Wokalny z CSK oraz recytatorzy: Kacper Fidecki, Zuzanna Zegar i Jakub Tarnowski. Zaprezentował się również Kabaret PKS z Puław. Podczas ich występu zorganizowano zbiórkę dla pogorzelców z Gorzkowa-Wsi.
Na majówce w Gorzkowie wystąpili także: Zespół Śpiewaczy "Siedliszczanki" z Fajsławic, Kapela Ludowa "Łopieńczacy", Kapela Ludowa z Gorzkowa wraz z Młodzieżowym Zespołem Wokalnym, Żeński Zespół Wokalny z Gorzkowa oraz Zespół "Fenix" z Krasnegostawu.








![Pożar w chełmskim Bieluchu. Akcja strażaków na terenie zakładu [FILM] Pożar w chełmskim Bieluchu. Akcja strażaków na terenie zakładu [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-w-chelmskim-bieluchu-sluzby-w-akcji-na-terenie-zakladu-film-1777354415.jpg)

![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [26-4-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-19-4-2026-1777154452.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze