Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:33
Reklama

Powiat musi wypłacić miliony

3,5 tys. zł comiesięcznej renty wypłacanej do końca życia oraz 2 mln zł odszkodowania wraz z odsetkami. To kara, jaką starostwo powiatowe musi ponieść za wypadek sprzed kilku lat, w którym ucierpiał mieszkaniec Chełma.
Powiat musi wypłacić miliony

Do zdarzenia doszło w 2012 roku. Mężczyzna jechał w odwiedziny do rodziny mieszkającej w gminie Hańsk. W Osowie skręcił w drogę powiatową w kierunku Dubeczna. Tego dnia pogoda była fatalna, mocno wiało. W pewnym momencie, tuż przed autem mężczyzny przewróciło się drzewo. Nie zdążył wyhamować ani ominąć przeszkody. Uderzył z impetem. Rozbił samochód, a sam doznał poważnych obrażeń, m.in. urazu kręgosłupa. Okazało się, że resztę życia musi spędzić na wózku inwalidzkim.

Rodzina uznała, że zarządca drogi, czyli Zarząd Dróg Powiatowych we Włodawie nie zadbał należycie o porządek i bezpieczeństwo w pasie drogowym. Prawdopodobnie, gdyby konary lub drzewa zagrażające bezpieczeństwu zostały wcześniej usunięte, do tragedii by nie doszło. Sprawa trafiła do sądu, który wydał wyrok niekorzystny dla włodawskiego starostwa.

- Odwołaliśmy się, ale sąd wyższej instancji utrzymał orzeczenie w mocy. Nakazał nam wypłatę należnych pieniędzy poszkodowanemu z rygorem natychmiastowej wykonalności. Wypłaty odszkodowania już dokonaliśmy, zaś rentę będziemy płacili co miesiąc przez wiele lat – tłumaczy starosta Andrzej Romańczuk. - Jest to ogromne obciążenie dla naszego budżetu. Z drugiej strony nikt z nas nie chciałby takich pieniędzy, byleby móc normalnie funkcjonować. Być może złożymy wniosek o kasację wyroku, ale czekamy jeszcze na uzasadnienie sądu – dodaje.

Czy za przegraną sprawę sądową i za samo zdarzenie starosta będzie szukał osób odpowiedzialnych?

- Ja tę sprawę zastałem, więc nie znałem szczegółowych okoliczności. Trudno jest mi dzisiaj mówić, czy ktoś wtedy właściwie dbał o pas drogowy i wobec kogo miałbym wyciągać konsekwencje. Z drugiej strony jakaś ciągłość władzy przecież obowiązuje. Musimy to jeszcze przeanalizować – przekonuje starosta.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama