Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Półmaraton w mniejszym gronie

Tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia dziewiątego Półmaratonu Chmielakowego. Mimo sytuacji epidemicznej i obostrzeń sanitarnych, do biegu zgłosiło już około 350 zawodników. Jednak od kilku dni wiadomo, że lista startowa musi zostać okrojona o ponad połowę biegaczy.
Półmaraton w mniejszym gronie

Chmielaki Krasnostawskie w wersji masowej imprezy zostały przełożone z powodu pandemii na przyszły rok. W sierpniu rozpoczną się jedynie obchody jubileuszowego święta chmielarzy i piwowarów, które jest organizowane od 50 lat. Wydarzeniu będą towarzyszyły mniejsze imprezy. Jedną z nich będzie półmaraton.

Organizatorzy chcieli zorganizować dziewiąty Półmaraton Chmielakowy w formule bezpiecznej dla uczestników oraz uwzględniającej wytyczne ministra zdrowia, jeżeli w okresie zawodów nadal by obowiązywały ograniczenia i utrudnienia wynikające z sytuacji epidemicznej. Między innymi rozważano podzielenie zawodników na mniejsze grupy. Sprawa wyjaśniła się w ubiegły piątek.

- W biegu udział chciało wziąć 68 kobiet i 291 mężczyzn, ale zgodnie z wytycznymi ministerstwa, liczba uczestników Półmaratonu Chmielakowego nie może być jednak większa niż 150 osób. Nie dało się tego zmienić, dlatego o uczestnictwie w zawodach decyduje kolejność wniesienia opłaty startowej. Wkrótce poinformujemy o formie zwrotu wpisowego - mówi Tomasz Żerebiec, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie.

Bieg rozpocznie się 22 sierpnia (sobota) o godz. 9 przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnymstawie (ul. Piłsudskiego 9). Uczestnicy pobiegną ulicami: Oleszczyńskiego, PCK, Mickiewicza, Poniatowskiego, Czystą, Zamkową, Browarną, Partyzantów, ścieżką rowerową nad Wieprzem, Wysockiej, Krasickiego (obok OSM),  a potem przez Widniówkę, drogą leśną Leśnictwa Namule, drogą wojewódzką 842, drogą między stawami, przez Niemienice, ul. Krakowskie Przedmieście. Meta będzie na ul. Piłsudskiego 9.

W półmaratonie zostaną nagrodzeni zwycięzcy klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz poszczególnych kategorii wiekowych. Osobne puchary i medale otrzymają służby mundurowe, nauczyciele i samorządowcy. Organizatorzy udekorują również mistrzów powiatu krasnostawskiego oraz najstarszą biegaczkę i najstarszego zawodnika. Osoby, które ukończą bieg poniżej trzech godzin, mają szansę na wylosowanie nagród i upominków, w tym m.in. roweru turystycznego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MałgoTreść komentarza: Pomysł bardzo fajny, natomiast uważam, że powinien być przemyślany także pod kątem potencjalnej rozbudowy trasy wzdłuż wschodniej granicy aż do Białej Podlaskiej, więc raczej toru lepiej byłoby poprowadzić od zachodniej strony, żeby e przyszłości to pociągnąć dalej.Data dodania komentarza: 7.02.2026, 10:27Źródło komentarza: Włodawa: Pociągiem do centrum miasta. Historyczna szansa czy inwestycja na wyrost?Autor komentarza: SOBOLTreść komentarza: CZY REDAKTOREK TEGO ARTYKUŁU ZAUWAŻYŁ TYLKO KAPTURData dodania komentarza: 7.02.2026, 07:45Źródło komentarza: 18-latka potrącona na pasach. Poszybowała w górę i upadła. Zobacz nagranie [FILM]Autor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Bardzo przepraszam Chełmian, że pozajączkowali mi się z Zamościakami i Panią Radną wcisnąłem do grona Mieszkańców zacnego Chełma. Swoją drogą, to czy taki CZARCI POMIOT w osobie Pana Maleńczuka miałby szansę na zrozumienie swojej twórczości wśród radnych Chełma?Data dodania komentarza: 6.02.2026, 19:36Źródło komentarza: Lubelskie. Radni PiS nie lubią Maleńczuka, a Maleńczuk ich. Odpłacił się na scenieAutor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Pani Radna Martyna Martyniuk, jako podpiardująca FIOŁKAMI i mocno zaangażowana w w sprawy wyższego rzędu typu „Ą” i „Ę”, ma rację. Następnym razem Łobuza Maleńczuka, jak tylko się pojawi w szacownym mieście Chełm, powinna przykładnie oćwiczyć nahajką, tak dla przykładu. Co by więcej taki POMIOT nie obsrywał swą obecnością tak Zacnego GRODZISKA.Data dodania komentarza: 6.02.2026, 15:07Źródło komentarza: Lubelskie. Radni PiS nie lubią Maleńczuka, a Maleńczuk ich. Odpłacił się na scenieAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Stefaniuuuuuk!Data dodania komentarza: 6.02.2026, 11:50Źródło komentarza: Były prezydent o Stefaniuku: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama