Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Prezydent był, ale tylko dla wybranych

W ramach kampanii wyborczej prezydent RP Andrzej Duda wizytował w ubiegłym tygodniu Lubelszczyznę. Był m.in. także w Urszulinie, ale jak się okazało, spotkanie zorganizowano tylko dla wybranych i za zamkniętymi drzwiami.
Prezydent był, ale tylko dla wybranych

Podobno wielu mieszkańców powiatu włodawskiego w ostatniej chwili dowiedziało się o wizycie głowy państwa w Urszulinie i chętnie wybraliby się na spotkanie z nim oraz jego małżonką, ale było już za późno. Ponoć byli również tacy, którzy zdążyli przyjechać, ale nie zostali wpuszczeni przez organizatorów do lokalu, bo... ich nazwisk nie było na liście gości.

- Było co najmniej kilkadziesiąt osób, ale wszyscy związani z partią sprawującą rządy w naszym kraju. Typowe przedwyborcze spotkanie. Szkoda tylko, że dla wybranych – opowiada jeden z naszych rozmówców.

Nie zaproszono również przedstawicieli lokalnych mediów. Dotychczas, gdy na teren powiatu włodawskiego przyjeżdżał zwykły poseł, lokalni dziennikarze byli zapraszani z kilkudniowym wyprzedzeniem, ale nie tym razem.

Okazuje się, że nawet wójt gminy Urszulin o spotkaniu usłyszał w ostatniej chwili, a bez zaproszenia nie chciał się pojawiać.

- Szkoda, że spotkanie z panem prezydentem odbyło się w tak wąskim gronie. Była to dobra okazja do rozmowy na temat problemów mieszkańców naszej gminy i powiatu – przekonuje Tomasz Antoniuk.

Co na to szef włodawskich struktur Prawa i Sprawiedliwości?

- Ja sam dowiedziałem się o przyjeździe pary prezydenckiej w ostatniej chwili. To było jednak spotkanie zamknięte, przeznaczone wyłącznie dla przedstawicielek kół gospodyń wiejskich oraz miejskich z województwa lubelskiego. Mogły wejść tylko osoby, które posiadały akredytację, a tych ze względu na epidemię nie wydano zbyt wielu. Spotkanie zorganizował wojewoda lubelski. Nasze koło, choć dość liczne, też reprezentowały tylko dwie osoby - moja małżonka oraz Elżbieta Wołoszun – wyjaśniał w czwartek, 4 czerwca, Wiesław Holaczuk. - Ja sam nie byłem w Urszulinie, zresztą dzisiaj wybieram się na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą organizowane w Chełmie – dodał.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miejscowy 15.06.2020 10:21
Kasia, chyba jesteś blondynką.

kasia 10.06.2020 14:04
Wybierzcie trzaskowskiego to będziecie mieli raj. Jak w Warszawie tylko na ścieki uważajcie żeby was nie zalały

miejscowy 09.06.2020 12:18
A co się będzie z chamską hołotą spotykał. Należy ugłaskać lepszy sort. Po co mają mu zadawać pytania, na które bez błogosławieństwa wodza nie jest w stanie odpowiedzieć. Do tego stopnia kraj upadł, że władza boi się suwerena.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama