Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:55
Reklama

Gm. Hanna: Prawdziwie odmrożenie, urojony napad

22-latek zgubił drogę do domu i mało brakowało, a zamarzłby w lesie. Jego kolega wymyślił napad na siebie, by usprawiedliwić stratę nowego telefonu. Jak informuje policja, obaj wpadli w kłopoty po wspólnej alkoholowej libacji.
Gm. Hanna: Prawdziwie odmrożenie, urojony napad
Autor: zdjęcie poglądowe

Policjanci otrzymali dwa odrębne zgłoszenia i zajmowali się nimi, nie przypuszczając na początku, że sprawy mają wspólną przyczynę, a mianowicie alkohol.

Prawie zamarzł w lesie

W środku nocy (z 5 na 6 stycznia) na numer alarmowy włodawskiej policji zadzwonił mężczyzna z informacją, że jego syn zgubił się w lesie i "zamarza".

- Dyżurny skierował policjantów w rejon miejscowości Hanna i podjął próby nawiązania kontaktu telefonicznego. 22-latek mówił, że znajduje się przy ambonie myśliwskiej i jest bardzo zmęczony. Twierdził, że nie jest w stanie już dalej iść - opowiada nadkom. Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Policjanci pozostawali w stałej łączności z zaginionym. Gdy 22-latek zauważył sygnały świetlne, dyżurny polecił mu zaświecić latarkę w telefonie, by funkcjonariusze włodawskiej komendy mogli do niego trafić. 

- Po chwili policjanci dotarli do wyziębionego 22-latka. Mundurowi zanieśli go do radiowozu, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia ratunkowego. Z uwagi na znaczne wyziębienie organizmu pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala - dodaje nadkomisarz.

Fałszywa ofiara napaści

W minioną sobotę 17-latek poinformował matkę, że został napadnięty przez czterech mężczyzn. Napastnicy mieli go pobić i zabrać telefon komórkowy. Szybko okazało się, że chłopak wymyślił całą historię.

W niedzielę włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki gm. Hanna, że jej syn został napadnięty, gdy w nocy wracał rowerem do domu. Nieznajomi mieli pobić go i zabrać telefon komórkowy. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Podjęli czynności na miejscu rzekomego przestępstwa, ale szybko ustalili, że napadu nie było.

- Okazało się, że 17-latek zgubił telefon, który niedawno otrzymał w prezencie od matki. Całą opowieść wymyślił, bo bał się jej reakcji. Nie przewidział jedynie, że kobieta powiadomi policję - informuje nadkom. Bożena Szymańska z włodawskiej policji.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama