Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama
Sprawdź się i zarób

Region. Poligon zamiast kurortu. Wojsko rzuca wyzwanie. Można zarobić prawie 6 tys. zł

Zamiast wakacji spędzonych na plaży, pracy za barem czy sezonowego zatrudnienia przy zbiorach - strzelnica, szkolenie wojskowe i sprawdzian własnych możliwości. Rusza trzecia edycja programu „Wakacje z Wojskiem”, skierowanego do młodych ludzi, którzy chcą aktywnie wykorzystać letnią przerwę i zdobyć nowe umiejętności. Organizatorzy przekonują, że to nie tylko okazja do poznania podstaw służby wojskowej, ale także szansa na rozwój osobisty, zdobycie cennego doświadczenia i dodatkowe wynagrodzenie.
Zamiast wakacji spędzonych na plaży, pracy za barem czy sezonowego zatrudnienia przy zbiorach - strzelnica, szkolenie wojskowe i sprawdzian własnych możliwości. Rusza trzecia edycja programu „Wakacje z Wojskiem”, skierowanego do młodych ludzi, którzy chcą aktywnie wykorzystać letnią przerwę.
Wojskowi przekonują, że kolejna edycja "Wakacji z wojskiem" może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnego wypoczynku.

Źródło: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Chełmie

Dwa wakacyjne turnusy

Tegoroczna edycja programu została podzielona na dwa terminy - tak aby umożliwić udział jak największej liczbie chętnych.

Pierwszy turnus odbędzie się od 13 lipca do 8 sierpnia, natomiast drugi potrwa od 17 sierpnia do 12 września. W tym czasie uczestnicy przejdą intensywne szkolenie wojskowe, podczas którego poznają podstawy funkcjonowania armii i sprawdzą swoje możliwości w wymagających warunkach.

Program skierowany jest przede wszystkim do osób pełnoletnich - uczniów, studentów oraz wszystkich obywateli zainteresowanych służbą wojskową lub chcących zdobyć nowe kompetencje.

Szkoła charakteru i praktycznych umiejętności

Jak podkreśla ppłk Marek Kubicki, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Chełmie, „Wakacje z Wojskiem” to znacznie więcej niż zwykły kurs wojskowy.

- Uczestnicy przechodzą intensywne szkolenie podstawowe obejmujące między innymi zajęcia ze strzelectwa, musztry, pierwszej pomocy, terenoznawstwa oraz zasad działania w sytuacjach kryzysowych. To nie tylko nauka wojskowego rzemiosła, ale również doskonała szkoła odpowiedzialności, samodyscypliny i współpracy w grupie - mówi ppłk Marek Kubicki.

Jak dodaje, udział w programie pozwala sprawdzić się w nowych sytuacjach i przekonać się, jak wygląda codzienność żołnierza.

- Młodzi ludzie często szukają wyzwań i możliwości zdobycia doświadczenia, które wyróżni ich na rynku pracy. Podczas szkolenia uczą się podejmowania decyzji pod presją czasu, działania w zespole oraz radzenia sobie w trudnych warunkach. To umiejętności przydatne nie tylko w wojsku, ale również w życiu zawodowym i prywatnym - podkreśla szef chełmskiego WCR.

Alternatywa dla pracy sezonowej

Organizatorzy zwracają uwagę, że program może być ciekawą alternatywą dla tradycyjnej pracy wakacyjnej. Uczestnicy nie tylko zdobywają nowe kwalifikacje, ale również otrzymują wynagrodzenie za czas spędzony na szkoleniu.

- Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa realizowana w ramach programu daje możliwość połączenia rozwoju osobistego z wymiernymi korzyściami finansowymi. To propozycja dla osób, które chcą wykorzystać wakacje w sposób aktywny i jednocześnie zarobić. Inwestują swój czas w zdobywanie kompetencji, które mogą zaprocentować w przyszłości - zaznacza ppłk Kubicki.

Wynagrodzenie wynosi 6 500 zł brutto za 30 dni szkolenia, czyli każdy uczestnik szkolenia za 27 dni szkolenia podstawowego otrzyma proporcjonalnie 5850 zł brutto. Osoby poniżej 26 roku życia otrzymają taką samą kwotę netto, a osobom powyżej 26 roku życia zostanie potrącony podatek.

Według organizatorów „Wakacje z Wojskiem 3” to nie tylko przygoda, ale również inwestycja w rozwój własnych umiejętności. Szkolenie pozwala zdobyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, orientacji w terenie czy pracy zespołowej, a także lepiej poznać możliwości dalszej służby w Siłach Zbrojnych RP.

Czytaj także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: To co robią te dzieciaki na tych hulajnogach wola o pomstę do nieba. Rodzice kupują a policja nic z tym nie robi. Te maszyny jeżdżą z prędkości ponad 50km/h. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 22:06 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Nauczyciel LO Treść komentarza: Mam nadzieję że nie wsiądzie już na hulajnogę którą kupili mu jego opiekujący się kochani rodzice. Więcej rozumu życzę dla rodziców jako drogowskaz dla syna .GDZIE WIEDZA TAM MOC. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: . Treść komentarza: Był to niemiecki granat trzonkowy M24 Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:00 Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch [ZDJĘCIA] Autor komentarza: kuba Treść komentarza: Na szczęście będzie apelacja prokuratury - minimum 20 lat powienien dostać Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:59 Źródło komentarza: Zapadł wyrok po tragedii na Ogrodowej w Chełmie. W wypadku zginęło dwóch 18-latków Autor komentarza: góral Treść komentarza: ukraincy nie zasługują na żadną pomoc -brak wdzięczności za to co polska im pomogła-hej Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:03 Źródło komentarza: Zełenski bez Orderu Orła Białego. Ostra reakcja Kijowa. Sieć tętni od emocji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama