Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:33
Reklama baner reklamowy
Reklama
Przyda się podzcas akcji

Gm. Włodawa. Nowy wóz dla ochotników z Różanki

OSP Różanka otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Zakup, sfinansowany wspólnie przez gminę Włodawa oraz Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, bezpośrednio wzmocni zdolność reagowania na pożary, wypadki i inne zdarzenia losowe, poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy.
Gm. Włodawa. Nowy wóz dla ochotników z Różanki

Źródło: Powiat Włodawski

Nowy samochód trafił do jednostki po zakończeniu procedur zakupowych i został poświęcony podczas lokalnych obchodów. Wóz będzie wykorzystywany w działaniach gaśniczych i ratownictwie technicznym, a jego parametry pozwolą na sprawniejsze prowadzenie akcji w terenie rozproszonym, typowym dla obszarów wiejskich.

Koszt zakupu wyniósł około 1,2 mln zł. Największy wkład - 0,7 mln zł - zapewniła gmina, a pozostałe środki pochodziły z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Pozyskanie dofinansowania pozwoliło ograniczyć obciążenie lokalnego budżetu, jednocześnie podnosząc standard wyposażenia OSP.

Nowy pojazd skróci czas dojazdu do zdarzeń i zwiększy skuteczność działań strażaków z OSP, którzy w wielu przypadkach są pierwszą służbą na miejscu interwencji. To istotne zwłaszcza tam, gdzie odległość do jednostek zawodowych jest większa, a szybka reakcja decyduje o skali strat.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu i służb pożarniczych, a podczas uroczystości wręczono także medale i odznaczenia zasłużonym druhom OSP Różanka. Odznakę „Wzorowy Strażak” dostali druhowie: Adam Budzyński, Jakub Gołąb, Daniel Omelczuk, Radosław Cenkała, Jakub Łobko. Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał druh Piotr Chaciówka, srebrny – druhowie: Jacek Golec i Emil Mikulski, a złoty druh Mieczysław Pawluk. Brązowa Odznaka za Zasługi dla Pożarnictwa Województwa Lubelskiego powędrowała do druha Ludwika Bilicza.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama