Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Cieszą ich nawet najmniejsze "cegiełki"

Gm. Wojsławice. Grupa odnowy wsi Rozięcin zadba o remont nagrobków

Ostatnie obrady rady gminy zostały poświęcone w dużej mierze zagadnieniom społecznej aktywności. Dobrym przykładem w tym zakresie świeci od lat Stowarzyszenie „Grupa odnowy wsi Rozięcin”, która włącza się w ambitne i po prostu potrzebne dzieła. O szczegółach kolejnego projektu, jaki realizować będzie ta grupa, mówił wójt Henryk Gołębiowski.
Gm. Wojsławice. Grupa odnowy wsi Rozięcin zadba o remont nagrobków
Grupa będzie mogła zadbać między innymi o takie mogiły

Źródło: https://www.google.com/maps/place/Cmentarz/

Dla wolontariuszy nie ma pieniędzy, po które nie warto byłoby się schylić. Ważna jest każda, nawet najniższa kwota. Dzięki środkom można przecież uczynić tyle dobrego. Nawet jeśli będzie to tylko naprawa i konserwacja starego, niezbyt estetycznego płotu. Mieszkańcy sołectw dostrzegają to i bardzo sobie cenią.

Tym razem społecznicy sięgnęli po środki, które także zostaną wykorzystane na remont, ale nie centrum miejscowości, a zabytkowych, cennych nagrobków. Ze specjalnego programu, który dedykowany był tylko i wyłącznie stowarzyszeniom, otrzymali, jak wyjaśnił w czasie obrad wójt, 6000 zł.

- Kwota ta pozwoli zapewne na wykonanie podstawowych, elementarnych prac i uporządkowanie nekropolii. Te środki oczywiście cieszą, ale ważne też będzie zorganizowanie grupy osób, które będą mogły włączyć się w te prace. Ta sytuacja pokazuje również, że można bazować na strukturach takich organizacji, sięgać po środki na realizację lokalnych przedsięwzięć – ocenił włodarz.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama