Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 00:35
Reklama

Gm. Łopiennik Górny: 109-letnia rekordzistka ciągle zadziwia

14 września najstarsza na Lubelszczyźnie kobieta skończyła 109 lat. Mimo swojego wieku Marianna Błaziak z Dobryniowa Kolonii wciąż imponuje i zadziwia sprawnością fizyczną i intelektualną.
Gm. Łopiennik Górny: 109-letnia rekordzistka ciągle zadziwia

Z każdym kolejnym rokiem nie możemy wyjść z podziwu, że pani Marianna urodziła się 14 września 1909 roku. Od setnych urodzin panią Mariannę co roku odwiedzają lokalni samorządowcy, aby jej pogratulować zdrowia i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Nie inaczej było w ubiegły piątek.

Podczas spotkania jubilatka tryskała humorem i nie odmówiła sobie wypicia lampki szampana. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia w ogrodzie pod jabłonią. Członkowie rodziny poinformowali wszystkich, że Marianna Błaziak doczekała się 4 dzieci, 7 wnucząt, 15 prawnucząt i 8 praprawnucząt. Od czasu do czasu spaceruje jeszcze wokół domu.

Urodzona i wychowana w rodzinie podoficera carskiego w gronie dziewięciorga rodzeństwa, Marianna Błaziak przeżyła zabór oraz dwie wojny światowe. Młodzieńcze lata spędziła bardzo aktywnie, pełniąc wiele społecznych funkcji, m.in. jako siostra PCK. Miała także swój wkład w budowę kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Dobryniowie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama