Nowe latarnie mają nowoczesny design i są wyposażone w energooszczędne źródła światła. Ich montaż obejmie również przyległą ulicę Lwowską i ul. Lubelską. Co ważne, przyłącza do nowych latarni zostały wykonane podczas rewitalizacji placu dr. Edwarda Łuczkowskiego, dlatego nie było i nie ma potrzeby zrywania nawierzchni.

Mimo zaawansowanych prac, wśród mieszkańców pojawiają się wątpliwości. Część z nich wyraża niezadowolenie z wymiany starych, żeliwnych słupów, które uważa za bardziej solidne i estetyczne.
– Ciekaw jestem, co z nimi będzie? Chyba każdy przyzna, że wyglądały dużo solidniej, niż te nowe – powiedział nam pan Tomasz.
– Stare słupy były sygnowane herbem miasta, teraz tego już nie ma. Może wystarczyło oddać te latarnie do piaskowania i malowania, ewentualnie wymienić szybki i żarówki na energooszczędne? Po co od razu wydawać pieniądze na nowe, niekoniecznie lepsze? – pyta pan Jarek.
.jpg)
Co stanie się ze starymi słupami oświetleniowymi? O to zapytaliśmy urzędników miejskich.
- Stare lampy zostaną przewiezione we wskazane przez UM miejsce, później zapadnie decyzja o ich ewentualnym dalszym użyciu lub zagospodarowaniu - tłumaczy Damian Zieliński z chełmskiego magistratu.
Czytaj także:






![Wypadek z udziałem dwóch samochodów. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-bortatycze-kolonia-wypadek-z-udzialem-dwoch-samochodow-3-osoby-trafily-do-szpitala-zdjecia-1765725358.jpg)




![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765669947.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze