Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Zańko nowym starostą powiatu włodawskiego

Mariusz Zańko został starostą powiatu włodawskiego. Na ostatniej sesji wybrano także przewodniczącego rady, wicestarostę i zarząd. Nowy starosta podkreślił konieczność dialogu i współpracy.
Zańko nowym starostą powiatu włodawskiego

Źródło: Mariusz Zańko/Facebook

Najpierw wybrano jednak przewodniczącego rady powiatu. Rywalizowały dwie osoby. Wiesław Holaczuk zapewniał, że Danuta Kononiuk to doświadczony samorządowiec, wcześniej była przewodniczącą w gminie Hanna. Sugerował też, że ponieważ jest kobietą, to zgodnie z powiedzeniem, że "panie łagodzą obyczaje", łatwiej przyjdzie jej rozstrzygać spory. Kontrkandydatem był Marian Kupisz. Według Tomasza Korzeniewskiego to sprawdzony samorządowiec i społecznik, doskonale znający prawo samorządowe. Poza tym dobry człowiek i osoba, która potrafi pogodzić każdą stronę. W tajnym głosowaniu wygrała radna.

- Deklaruję pracować tak, aby sesje przebiegały sprawnie i zgodnie z prawem - zapewniała Danuta Kononiuk.

Zgrzyty powstały podczas wyboru wiceprzewodniczącego rady. Piotr Gorgol zaproponował kandydaturę Mariana Kupisza, ale ten odmówił.

- Wybrali nas mieszkańcy i jesteśmy otwarci na współpracę, mam nadzieję, że nie będziecie opozycją totalną - mówił Wiesław Holaczuk

Marian Kupisz szybko odpowiedział:

- Nie wiem, dlaczego uważa pan, że będziemy opozycja totalną. Oczywiście, że będziemy pracować dla dobra mieszkańców powiatu włodawskiego.

Holaczuk podsumował, że nie to miał na myśli. - Wierzę w państwa mądrość i rozsądek – zapewniał.

Ostatecznie wiceprzewodniczącego rady powiatu w tym dniu nie wybrano. 

Następnie Piotr Gorgol zaproponował kandydaturę Mariusza Zańko na starostę powiatu.

- Jest młody i dynamiczny, to wykształcony prawnik. Od 2006 roku był dwa razy radnym miasta i dwukrotnie radnym powiatu. Obecnie wygrał wybory z wynikiem prawie tysiąca głosów. W sercu zawsze miał Włodawę – argumentował Gorgol.

Kandydaturę poddano ocenie radnych i uzyskała ona wystarczającą liczbę głosów (8 za i 7 przeciw). Mariusz Zańko to 40-letni prawnik, wieloletni sekretarz w gminie Kodeń.

- To nie będzie łatwa kadencja. Mam nadzieję, że zamknie się ona w trzech słowach - bezpieczeństwo, stabilizacja i rozwój. Możemy się spierać na tej sali, ale przede wszystkim potrzebujemy dialogu. Dlaczego? Dlatego, że pomimo różnic jest coś ponad nami – flaga, godło, umiłowanie ojczyzny. Poza tym dziedzictwo narodowe i kulturowe – tłumaczył.

Świeżo wybrany starosta podkreślił, że obecna sytuacja geopolityczna Polski budzi wiele trosk, ale daje też nadzieje na inwestycje związane z obronnością i szanse na nowe miejsca pracy. Obiecał także rozwijać infrastrukturę m.in. drogową oraz przedsiębiorczość. Nie zapomniał także o szpitalu we Włodawie.

- On jest potrzebny mieszkańcom powiatu – mówił.

Zapewnił, że nie będzie rewolucji, a jedynie współpraca i dialog.

- Te słowa chciałem skierować do wszystkich pracowników samorządowych, instytucji kultury i obsługi. Jestem jednym z was. Od dawna pracuję w samorządzie i urzędzie, Liczę na państwa wsparcie.

Podkreślił, że inicjatywy i pomysły będą mile widziane. Dialog i współpraca na partnerskich zasadach ma być stylem rządzenia w starostwie włodawskim. 

Wicestarostą powiatowym został wybrany Piotr Gorgol, a członkami zarządu: Wiesław Holaczuk, Maryla Łopąg i Andrzej Demecki.

Przypomnijmy, że do Rady Powiatu we Włodawie dostali się: Dariusz Chaciówka, Mariusz Henryk Czuj. Andrzej Demecki, Konrad Derkacz, Piotr Wincenty Gorgol, Jolanta Hola, Wiesław Roman Holaczuk, Danuta Maria Kononiuk, Tomasz Jan Korzeniewski, Marian Tomasz Kupisz. Maryla Łopąg, Elżbieta Teresa Pakuła, Ariel Sebastian Struski, Katarzyna Szadkowska, Mariusz Artur Zańko.

- Zostaliście wybrani przez mieszkańców powiatu włodawskiego i obdarzeni zaufaniem jako najlepsi z grona najlepszych 86 kandydatów na radnych. Wspólnie rozpoczynacie odpowiedzialną pracę dla dobra mieszkańców powiatu włodawskiego. Oby dzięki tej pracy i zaangażowaniu spełniły się oczekiwania mieszkańców – mówiła na sesji Teresa Lis, przewodnicząca Powiatowej Komisji Wyborczej we Włodawie.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: bolce zaczynaj szaleć - na rejowieckiej to se zrobił tor wyścigowyData dodania komentarza: 17.05.2024, 08:39Źródło komentarza: Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Pasażerka wylądowała w szpitaluAutor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nas
Reklama
Reklama
Reklama