- Pani Profesor dzięki swej sile i pasji do walki z chorobą była nadzieją i autorytetem dla całego społeczeństwa regionu lubelskiego, a nawet całego kraju. Jej osiągnięcia, zarówno w obszarze badań naukowych, ratowania życia, jak i w wsparcia dla pacjentów tworzyły godną do naśladowania postawę systemu opieki zdrowotnej - podkreśla prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PANS w Chełmie.
- Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi... - dodaje senator Józef Zając.
Wiele ciepłych słów pada także ze strony studentów, pacjentów oraz polityków.
- Marzeniem Pani Profesor było utworzenie pełnoprofilowego ośrodka, w którym chorzy mają zapewnioną profesjonalną opiekę oraz leczenie. To marzenie się ziściło. Dzięki zaangażowaniu i determinacji prof. Starosławska zbudowała zespół znakomitych specjalistów. Wysokospecjalistyczny COZL jest dziś placówką osiągającą światowe wyniki w leczeniu klinicznym - stwierdził marszałek województwa Jarosław Stawiarski.
Prof. Starosławska zmarła w wieku 71 lat, w poniedziałek (4 marca).








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [22-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-15-3-2026-1774177182.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze