Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zamościu 5 grudnia otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów spożywczych na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol.
– Z relacji pracownika ochrony wynikało, że dwie kobiety dokonały kradzieży kilkunastu opakowań kaw różnych marek o łącznej wartości prawie 1500 złotych. 25- i 48-latka, bez stałego miejsca pobytu, zostały ujęte podczas próby opuszczenia placówki handlowej i przekazane interweniującym policjantom. Obie trafiły do policyjnego aresztu – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy KMP Zamość.
Policjantka dodaje, że niedługo potem wyszło na jaw, że kobiety mają związek z kradzieżami w innych zamojskich sklepach tej samej sieci handlowej.
– Ich sposób działania za każdym razem był podobny. Wchodziły na teren sklepu, obie miały wózki na zakupy oraz zawieszone na nich dwie torby. Podchodziły do regałów, skąd zabierały artykuły spożywczo-przemysłowe, głównie markowe kawy oraz kapsułki do zmywarek. Towar pakowały do toreb, a następnie przechodziły linię kas, nie płacąc za produkty. Działając wspólnie i w porozumieniu, w podobny sposób w ciągu jednego dnia dokonały kradzieży towaru w kilku sklepach na terenie Zamościa na łączną kwotę ponad 6 500 złotych – wyjaśnia Krukowska-Bubiło.
W związku z tym, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 25- i 48-latka usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży w pięciu sklepach spożywczych na terenie Zamościa.
Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzane wspólnie kradły sklepowy asortyment również w innych miastach na terenie kraju.
Za to też usłyszą zarzuty i odpowiedzą przed sądem. Do rozprawy będą przebywały w areszcie, ponieważ Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku śledczych i postanowił tymczasowo aresztować podejrzane na okres trzech miesięcy. Kobietom grozi nawet do 5 lat więzienia.









![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [1-2-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-25-1-2026-1769901652.jpg)
![Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA] Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-popieluszki-w-chelmie-kleby-dymu-nad-miejskim-targowiskiem-1769943974.jpg)


![Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM] Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-krasnystaw-wpadli-prosto-w-rece-mundurowych-zuchwala-kradziez-i-nieudana-proba-oszustwa-film-1769693639.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze