Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Władza nie oszczędza. Grube sumy na nagrody dla urzędników

W kancelariach prezydenta, Sejmu i Senatu wypłacono pracownikom prawie 600 tys. zł. Tak swoich podwładnych nagradzają najważniejsi w Polsce.
Władza nie oszczędza. Grube sumy na nagrody dla urzędników

Autor: iStock

Pod koniec 2022 roku premier Mateusz Morowiecki mówił o zaciskaniu pasa w instytucjach państwowych. Tymczasem minęło zaledwie pół roku – jak podkreśla „Fakt” – a pieniądze na premie i nagrody znowu płyną szerokim strumieniem.

W Sejmie

W Kancelarii Sejmu w tym roku wypłacono 57 takich premii. W sumie poszło na to 167 tys. 391,52 zł – czytamy. Poza tą listą znalazły się kierownictwo Kancelarii Sejmu i członkowie Prezydium Sejmu. Przeciętna wysokość wypłaconej dodatkowej kwoty wyniosła 2936 zł.

W Senacie

W Senacie dla odmiany nagrody otrzymało – oprócz szeregowych pracowników – także kierownictwo. Jak informują służby prasowe, dostał ją szef Kancelarii Senatu minister Adam Niemczewski. Dzięki temu wzbogacił się o 8179,86 zł. Na liście znaleźli się także jego zastępcy: Jarosław Stolarczyk – 3408,20 zł i Karolina Zioło-Pużuk – 3500,20 zł. 

Łączna kwota wypłaconych nagród wyniosła 313 tys. 245,81 zł. Otrzymało je 114 pracowników. Przeciętna kwota wypłaconej nagrody wyniosła 2391,19 zł. Kancelaria Senatu pod tym względem okazała się rekordzistą – podaje dziennik.

U prezydenta

Z kolei w Kancelarii Prezydenta premie kosztowały 122,5 tys. zł, a wśród finansowo docenionych jest 6 osób z kierownictwa biur. Sami prezydenccy ministrowie dodatkowych pieniędzy tym razem nie otrzymali.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ewa Treść komentarza: Czy gmina Żmudź przystąpi tak jak gmina Leśniowice do SIM (Spłeczna Inicjatywa Miezzkaniowa)? Przecież w Żmudzi są bloki. Wszyscy wiedzą ze w Żmudzi brakuje mieszkań dlatego młodzi ludzie wyjeżdają a na 100 % byli by chetni na mieszkania. Warto pomyśleć o tym. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:33 Źródło komentarza: Inwestycyjny rekord i demograficzne wyzwania. Tak radni w Żmudzi podsumowali miniony rok Autor komentarza: igrzyska Treść komentarza: Na koniec 2026 r. prognozowany dług Miasta Chełm wyniesie 300 000 000 złotych!!!!!!!!!! Bawcie się, bawcie się i bijcie brawo JAKUBOWI BANASZKOWI!!!! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:39 Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu na Dni Chełma. Sprawdź zamknięte ulice Autor komentarza: jmz Treść komentarza: Afera jakby bombę atomową znaleźli... Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:41 Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch [ZDJĘCIA] Autor komentarza: m Treść komentarza: Proponuję upomnieć się o reparacje od Szwedów. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Zełenski bez Orderu Orła Białego. Ostra reakcja Kijowa. Sieć tętni od emocji Autor komentarza: Waleria Treść komentarza: Nie ma skutecznego leku. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Region. Czas jest ich największym przeciwnikiem. Szymon walczy o terapię genową
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama