Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Gm. Wojsławice. Tylko staw czy turystyczna atrakcja? Na co liczą władze gminy?

Już wkrótce baza turystyczna gminy zostanie wzbogacona o nowy element – staw retencyjny. Zazwyczaj tego rodzaju obiekty wykorzystywane są z myślą o zachowaniu szeroko pojętego bezpieczeństwa, ale w kontekście Wojsławic i licznych walorów turystycznych miejscowości taki staw warto, o czym mówi otwarcie wójt Henryk Gołębiowski, rozumieć również jako miejsce odpoczynku.
Gm. Wojsławice. Tylko staw czy turystyczna atrakcja? Na co liczą władze gminy?
zdjęcie ilustracyjne

Źródło: Pixabay

Wójt Gołębiowski wyjaśnia, że pomysł, aby takie miejsce powstało, zrodził się wraz z zapytaniem, jakie do urzędu gminy skierował Urząd Marszałkowski w Lublinie. 

- Poinformowano nas, że będzie możliwe pozyskanie dofinansowania na tego rodzaju inwestycję. Okazuje się, że dysponujemy odpowiednim terenem, zatem postanowiliśmy zadbać o wykonanie projektu i czekamy obecnie na dalsze kroki związane z całą procedurą - wyjaśnia włodarz Wojsławic.

Najprawdopodobniej dofinansowania będą przydzielane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a podmiotem, który będzie realizował wypłaty, będzie właśnie Urząd Marszałkowski w Lublinie.

- Staw zechcemy wybudować w pobliżu naturalnych źródeł przy ul. Chełmskiej. Nie będzie duży. Zakładana powierzchnia to 0,5 ha – wyjaśnia dalej wójt.

Tymczasem urzędnicy muszą zadbać o dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności. Gdy tak się stanie, możliwe będzie złożenie odpowiedniego wniosku. Zgodnie ze wstępnymi informacjami, na tego rodzaju inwestycję można pozyskać jednorazowo ok. 500 tys. złotych.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamatelefon
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KumatyTreść komentarza: Mieszkańcy Chełma chyba wybrali jak mieszkańcy USA. To przecież instytucja miejska , a więc odpowiedzialne jest miasto. Dyrektor Zakładu podobnie jak Dyrektorzy szkół nie odpowiada za politykę finansową Państwa. Czy były takie problemy gdy Państwo ustalało podwyżki dla nauczycieli. Nie, Miasto dołożyło. Podobnie w tym przypadku tak samo powinien postąpić samorząd. Ktoś powie że trzeba zrobić Zakład Niepubliczny. To podpowiadamy szkoły też można zrobić niepubliczne. Przykład Leśniowice.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 19:04Źródło komentarza: Czy miejska przychodnia przetrwa? MSP ZOZ w Chełmie przed poważnym wyzwaniem finansowymAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak dziś pamiętam piękny lipcowy dzień 80 roku. W sklepach ocet i denaturat. Czasami była musztarda. Przy bazarku na Lwowskiej stoi duży Fiat, otwarty bagażnik, z którego pani w brudnym niby białym fartuchu sprzedaje wędliny własnego wyrobu. Jedna starsza pani zwraca uwagę sprzedającej, że w takiej temperaturze niebezpieczne jest przechowywanie i sprzedawanie wędlin. Szybko otrzymała odpowiedź. "Jeszcze nasze krowy będą nosiły na rogach wasze pierścionki". Jakoś nigdy nie słyszałem o rogach z pierścionkami. Natomiast lamenty i ciągłe narzekania o biedzie rolników tak.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 09:37Źródło komentarza: Czy da się podnieść ceny skupu zbóż na ziemi włodawskiej?Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama