Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Są etaty w straży granicznej. Pensja ponad 5 tys. zł

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie kontynuuje nabór kandydatów do służby przygotowawczej. W 2023 roku planuje przyjąć co najmniej 100 nowych funkcjonariuszy.
Są etaty w straży granicznej. Pensja ponad 5 tys. zł
Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie kontynuuje nabór kandydatów do służby przygotowawczej. W 2023 roku planuje przyjąć co najmniej 100 nowych funkcjonariuszy

Autor: archiwum Straży Granicznej

- W naszej formacji możesz z powodzeniem łączyć przyjemne z pożytecznym, rozwijając swoje pasje i zainteresowania. Służba w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej to codziennie nowe wyzwania – przekazuje plut. SG Rafał Król z zespołu prasowego komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dla kogo jest ta służba? - Szukamy osób uczciwych, sumiennych i zmotywowanych do podjęcia służby dla naszego kraju. Dyscypliny naukowe szczególnie predysponujące do służby w Straży Granicznej to: prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne, wychowanie fizyczne, informatyka czy nowoczesne technologie. W trakcie rozmowy rekrutacyjnej wysoko ocenianymi walorami są: umiejętność autoprezentacji, silna motywacja do podjęcia służby, w tym wiedza o Straży Granicznej, poziom aspiracji zawodowych kandydata, otwartość na doskonalenie zawodowe, dyspozycyjność.

Kryteriami uprawniającymi do uzyskania wyższej liczby punktów na rozmowie rekrutacyjnej są m. in.: posiadane wykształcenie specjalistyczne, prawo jazdy kat. A i B, patent sternika motorowego, uprawnienia trenera lub instruktora sportowego, odbyte szkolenia przydatne w służbie, takie jak: kurs strzelecki, udzielania pierwszej pomocy, wspinaczkowy, płetwonurka. Premiowane są również certyfikaty językowe, doświadczenie nabyte w trakcie służby lub pracy w innych formacjach mundurowych oraz osiągnięcia naukowe i sportowe, przydatne ze względu na ustawowe zadania realizowane przez Straż Graniczną. - Jesteśmy otwarci na absolwentów różnych kierunków studiów, a posiadane wykształcenie średnie również nie przekreśla szans kandydata na powodzenie w rekrutacji – zaznacza. 

Dodaje, ze służba w NOSG to stabilne zatrudnienie i możliwość stałego doskonalenia zawodowego w interesujących kandydata dziedzinach. To również perspektywy rozwoju osobistego oraz możliwość wyboru specjalizacji (np. ekspert od fałszerstw dokumentów, specjalista ds. cudzoziemców, kontroler ruchu granicznego, technik kryminalistyczny, pirotechnik czy funkcjonariusz Zespołu Interwencji Specjalnych lub przewodnik psa służbowego).

Wyjaśnia też, że funkcjonariusz po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej, mianowany jest na stanowisko młodszego asystenta lub kontrolera, a jego wynagrodzenie wynosi w przypadku: funkcjonariusza do 26 roku życia (zwolnionego z podatku dochodowego) – ok. 5465 zł netto; funkcjonariusza po 26 roku życia (z podatkiem dochodowym) – ok. 5074 zł netto. To również bonusy finansowe, m. in.: prawa emerytalne po 25 latach służby, coroczna trzynasta pensja, tzw. „mundurówka" w kwocie ponad 2 tys. zł netto, dopłata do urlopu wypoczynkowego, nagrody roczne, motywacyjne i jubileuszowe.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, o nieposzlakowanej opinii fot. archiwum Straży Granicznej

Jak informuje plut. SG Rafał Król, Nadbużański Oddział Straży Granicznej ochrania odcinek granicy państwowej o długości 467,57 km, obejmując strefą swego działania obszar województwa lubelskiego. Zatrudnia około 3 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników. Chroni wschodnią granicę Polski z Republiką Białorusi i z Ukrainą. Ustawowe zadania oddział realizuje siłami 20 placówek: 7 na granicy z Białorusią, 11 na granicy z Ukrainą oraz 2 położonymi w głębi kraju.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Aktualnie dla kandydatów do służby brak górnych limitów wiekowych.

Szczegółowe informacje o rekrutacji znajdują się TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zawiedziony 20.04.2023 01:44
Wszystko super tylko niech dopiszą że w tej formacji brakuje logiki, ludzi odsyła się na placówki ponad 200 km od miejsca zamieszkania .....

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: andy Treść komentarza: może zapytacie o zdanie jakiegoś Polaka Data dodania komentarza: 25.06.2026, 08:30 Źródło komentarza: Zełenski bez Orderu Orła Białego. Ostra reakcja Kijowa. Sieć tętni od emocji Autor komentarza: m Treść komentarza: Skoro uświetniają uroczystości to organizatorzy tych uroczystości powinni stanąć na wysokości zadania i suto sypnąć groszem. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 08:18 Źródło komentarza: Chełmski chór Rapsodia zaproszony na prestiżowy festiwal do Hiszpanii. Potrzebne wsparcie Autor komentarza: Anonim Treść komentarza: Boyeda (hulajnoga na zdjeciach powyzej) ma mozliwosc jechania ponad 60 mph, wiec prosze o nie szerzenie dezinformacji Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:43 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Mieszkaniec ale madrzejszy Treść komentarza: Boyeda (hulajnoga zalaczona na zdjeciu powyzje) jezdza ponad 60mph Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:36 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Ewa Treść komentarza: Czy gmina Żmudź przystąpi tak jak gmina Leśniowice do SIM (Spłeczna Inicjatywa Miezzkaniowa)? Przecież w Żmudzi są bloki. Wszyscy wiedzą ze w Żmudzi brakuje mieszkań dlatego młodzi ludzie wyjeżdają a na 100 % byli by chetni na mieszkania. Warto pomyśleć o tym. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:33 Źródło komentarza: Inwestycyjny rekord i demograficzne wyzwania. Tak radni w Żmudzi podsumowali miniony rok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama